19 Ocak 2019, 01:08
 • DAİŞ belgelerinde Türkiye izleri
  İstanbul'da bir kadın cinayeti daha
   Hükümet eğitimde 'ideolojik temizlik' yapmak istiyor!
  Brüksel'de daha büyük bir saldırı planlanıyordu!
  Bu haber 27 Temmuz 2014, Pazar 18:11 tarihinde eklendi.
  12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

  DBP KADIN MECLİSİ: DEVLET HESAP VERSİN

  6 Temmuz günü H. H adlı genç bir kadın Rojava sınırını geçmeye çalışırken Katran Bölük Komutanlığına bağlı askerler tarafından alıkonulmuştu.

  Açıklamada yaşanan bu olayın Türkiye'nin Rojava sınırında uyguladığı vahşete yeni bir boyut kazandırdığına işaret edildi.
   
  'H.H. isimli kadının sınırda tecavüze uğraması Türkiye'nin Rojava halkının şahsında Kürt halkına yönelik bu kirli savaş politikasını devam ettirmek istediğinin göstergesidir' vurgusu yapıldı.
   
  Yaşanan vahşetin sorumlusunun devlet ve AKP hükümeti olduğuna dikkat çekilen açıklamada şu değerlendirmelere yer verildi. 
   
  "Cizre Kaymakamı ve Şırnak Valisinin görev alanında olması itibariyle, bu kişiler de sorumluluklarını bir an önce yerine getirmelidir. Eğer bu vahşet, Rojava halkına yönelik politikanın bir parçası değilse, derhal failler hakkında gerekli işlemlerin yapılıp, suçluların cezalandırılması gerekmektedir'
   
  Açıklamanın sonunda olayın peşinin bırakılmayacağı mesajı verildi.
   
  HDK-HDP Kadın Meclisleride yazılı bri açıklama ile "Hem IŞİD hem de AKP'ye bağlı askerlerin kadınlara yönelik cinsel saldırılarının arkasında AKP'nin kadın düşmanı fıtratı var" dedi.


  Okunma: 526
  Yazdır Paylaş
  ETİKETLER :
  Diğer Haberler


  PageRank Checker