11 Aralık 2018, 23:38
 • DAİŞ belgelerinde Türkiye izleri
  İstanbul'da bir kadın cinayeti daha
   Hükümet eğitimde 'ideolojik temizlik' yapmak istiyor!
  Brüksel'de daha büyük bir saldırı planlanıyordu!
  Bu haber 16 Aralık 2014, Salı 17:53 tarihinde eklendi.
  12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

  'SARYA EYLEM DENİZ, ÖZGÜRLÜĞÜN TEMİNATI OLMUŞTUR'

  Komalên Jinen Ciwan, Kobanê direnişinde yaşamını yiteren MLKP savaşçısı Sarya Eylem Deniz kod adlı Sibel Bulut yaptığı yazılı açıklama ile andı.

  Komalên Jinen Ciwan, Kobanê direnişinde yaşamını yiteren MLKP savaşçısı Sarya Eylem Deniz kod adlı Sibel Bulut yaşamını yitirmesine ilişkin yazılı bir açıklama yaptı.
   
  Rojava devriminin aynı zamanda omuz omuza demokratik sosyalizmin inşaasının ve faşizme karşı birlikte mücadele etmenin bir alan olduğu ifade edilen açıklamada şunlara yer verildi: 
   
  "Sosyalist mücadele gerçekliğini çok iyi anlamış, kadın özgürlüğünü esas almış bu temelde de kanının son damlasına kadar direnerek şahadete ulaşmış olan Sibel Bulut yoldaşımız demokratik sosyalizmi birlikte kurmada köprü ve özgür kadın kimliğinin de sembolü olmuştur. Bu mücadele geleneği Mahirlerin yoldaşlık geleneğidir. Sosyalizmi yaşama ve yaşatmanın yolunun yoldaşlıktan geçtiği ve birlikte mücadele ederek gerçekleştiği bir kez daha Sibel Bulut yoldaş şahsında ortaya çıkmıştır."
   
  Bulut'un yarattığı ruhun bugün Rojava'da kadınların ve halkların özgürlük teminatı olduğu vurgulanan açıklamada, 
   
  "Bizler genç kadınlar olarak Ortadoğu'nun başına akbabalar gibi üşüşmüş olan DAİŞ sürüsünün kaderini belirleyenler olacağız demokratik sosyalizmi ve demokratik ulusu beraber omuz omuza inşa edenler olacağız. Bizler özgür kadını ve kadın devrimini yaratanlar olacağız" denildi. 
   


  Okunma: 659
  Yazdır Paylaş
  ETİKETLER :
  Diğer Haberler


  PageRank Checker