10 Aralık 2018, 10:36
 • DAİŞ belgelerinde Türkiye izleri
  İstanbul'da bir kadın cinayeti daha
   Hükümet eğitimde 'ideolojik temizlik' yapmak istiyor!
  Brüksel'de daha büyük bir saldırı planlanıyordu!
  Bu haber 15 Ocak 2015, Perşembe 17:24 tarihinde eklendi.
  12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

  KCK YÜRÜTME KONSEYİ EŞ BAŞKANLIĞI'NDAN AÇIKLAMA

  KCK Yürütme Konseyi Eşbaşkanlığı AKP devletinin polisleri tarafından geliştirilen katliamlara ilişkin yazılı açıklamada bulundu.

  CIZÎR'DE DEVLET ÇOCUKLARI KATLEDİYOR 
  KCK Yürütme Konseyi Eşbaşkanlığı  AKP devletinin polisleri tarafından geliştirilen katliamlara ilişkin yazılı açıklamada bulundu.
   
  Eşbaşkanlık AKP devletinin Kürt sorununun çözümü ve Türkiye'nin demokratikleşmesi için müzakere adına hiçbir adım atmazken, istikrar dediği kamu düzeni adına her gün cinayetler işlediğini belirtti. 
   
  'Kürtlerin kızları ve oğullarını katletmeye devam ediyor diyen' Eşbaşkanlık şunları vurguladı.
   
  "En son Cizre'de 12 yaşındaki Kürt çocuğu Nihat Kazanhan AKP devletinin polis kurşunlarıyla katledilmiştir. Cizre'de son iki aydır üst üste cinayetler işlenmektedir. Bu cinayetlerin AKP iktidarının, polis ve asker güçleriyle paralel Hüda - Par tarafından işlendiği tescilidir.
   
  Cizre'de devletinin zırhlı araçları plakasız dolaşmakta, halkın üzerine kurşun yağdırmaktadır. Sicili geldiği Trabzon'da belli olan yeni kaymakam ile birlikte, Cizre'de tam bir devlet terörü estirilmiştir.' 
   
  DTK eş başkanları Hatip Dicle ve Selma Irmak'ın Öcalan'ın mesajını iletmek üzere Cizir'e gittiği gün gerçekleşen saldırının amacına ilişkin şunlar kaydedildi.
   
  'Nihat Kazanhan'ın polis kurşunlarıyla katledilmesi, AKP devletinin Kürt halkına olan düşmanlığını ve Önder Apo'nun ısrarla geliştirmek istediği müzakere sürecine nasıl sahte ve ikiyüzlü bir politikayla yaklaştığını açıkça gözler önüne sermektedir.
   
  Eşbaşkanlık açıklamasında AKP devletinin sürece yaklaşımına ilişkin şu tespitleri yaptı;
   
  'AKP devleti, Önder Apo'yla çoktan müzakere oturup nihai çözüme doğru ciddi bir mesafe almak gerekirken, süreci her gün geriye çekip operasyon geliştirerek cinayetler işlemeye devam etmektedir. 
   
  Bütün bu gelişmeler göstermektedir ki, AKP devleti asimilasyonist - inkarcı zihniyetini bir milim olsun terk etmemiştir. Kamu düzenini sağlamak adına halen çocukları katlederek sonuç alacağını düşünmemektedir.'
   
  Açıklamada başta Cizre - Botan halkı olmak üzere, Kürdistan halkının sömürgeciliğin inkarcı ve katliamcı zihniyet ve uygulamalarına yabancı olmadığı vurgulandı.
   
  Devamla şu çağrılar yapıldı.
   
  'Sömürgeci savaşın en kirli ve en kuralsız biçimde topyekun uygulandığı 90'lı yıllarda bile direnmesini bilen Cizre - Botan halkı, AKP devleti ve paraleli Hüda - Par'a karşı elbette direnecek, serhıldanları daha da yükseltecektir. Halkımız, AKP devletine ve Hüda - Par'ın saldırılarına karşı öz savunmasını ve örgütlülüğünü geliştirerek cevap vermelidir. Kürdistan'da hiçbir saldırı karşılıksız kalmamalıdır. Halkımız her türlü saldırılara karşı öz savunma, meşru ve demokratik direnme hakkını geliştirerek karşılık vermelidir."
   


  Okunma: 533
  Yazdır Paylaş
  ETİKETLER :
  Diğer Haberler


  PageRank Checker