10 Aralık 2018, 10:32
 • DAİŞ belgelerinde Türkiye izleri
  İstanbul'da bir kadın cinayeti daha
   Hükümet eğitimde 'ideolojik temizlik' yapmak istiyor!
  Brüksel'de daha büyük bir saldırı planlanıyordu!
  Bu haber 17 Ocak 2015, Cumartesi 18:36 tarihinde eklendi.
  12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

  KJK KOORDİNASYON ÜYESİ JİYAN LAVA: 'KÜRT HALKI WAN'A AKMALIDIR'

  Fırat Haber Ajasnı'na konuşan KJK Koordinasyon Üyesi Jiyan Lava, yarın Van'da yapılacak "Öcalan'a Özgürlük" mitingine tüm Kürdistan halkının katılması için çağırıda bulundu.

  "Halkımız başta Türkiye olmak üzere bütün dünyaya bu mitingle büyük bir cevap vermeli.  Kürdistan'ın her yerinden bu mitinge katılım sağlamalı ve Öcalan'a Özgürlük diye haykırılmalı. Bu bizim ulusal ve tarihsel bir görevimizdir.  Gün Önderliğine sahip çıkma günüdür."  
   
  Kadın hareketi olarak Kürt Halk Önderi Sayın Abdullah Öcalan'ın özgürlüğü için yoğun bir çalışma yürüttüklerini açıklayan Lava, 
   
  "Öcalan'a Özgürlük Platformu'nun" başlatmış olduğu imza kampanyası çerçevesinde şimdiye kadar 5 milyona yakın imzanın toplandığını ama belirlenen hedefe varılabilinmesi için yediden yetmişe herkesin seferber olması gerektiğini söyledi.  
   
  Lava, toplanan imzaların Şubat ayı başında Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi'ne  göndereceklerini açıkladı.
   
  Bakure Kürdistan ve Türkiye metropollerinde Türk devletinin yoğun bir baskı uyguladığını belirterek şunları söyledi: 
   
  "Türk devleti bir yandan Kürt sorununu çözeceğini söylerken, diğer yandan ise Önderliğimizin özgürlüğü için başlatılan demokratik kampanya ve eylemlere saldırıda bulunuyor, gözaltına alarak insanların iradesine müdahalede bulunuyor. Bu durumlarda açıkça gösteriyor ki AKP hükümeti söylemlerinde samimiyetsizdir."
   
  KJK KOORDİNASYON ÜYESİ JİYAN LAVA 
  'ÖNDERLİĞİN ÖZGÜRLÜĞÜ EYLEMLERİNİ DAHA DA GÜÇLENDİRECEĞİZ'
   
  Kürt Halk Önderi Sayın Abdullah Öcalan'ın özgürlüğü sağlanmadan sağlık, güvenlik ve özgürlük koşulları oluşturulmadan eylemlerinden vazgeçmeyeceklerini kaydeden Jiyan Lava, 
   
  "Bundan sonrada bu demokratik haklarımızı daha güçlü kullanarak Önderliğimizin özgürlüğü için eylemlerimizi daha da güçlendireceğiz'' dedi. 
   


  Okunma: 412
  Yazdır Paylaş
  ETİKETLER :
  Diğer Haberler


  PageRank Checker