19 Ocak 2019, 01:09
 • DAİŞ belgelerinde Türkiye izleri
  İstanbul'da bir kadın cinayeti daha
   Hükümet eğitimde 'ideolojik temizlik' yapmak istiyor!
  Brüksel'de daha büyük bir saldırı planlanıyordu!
  Bu haber 20 Ocak 2015, Salı 18:12 tarihinde eklendi.
  12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

  KOMALÊN CIWAN: CIZÎR'DE İŞGALCİLERE YER YOK!

  Komalên Ciwan, Cizîr'deki devlet terörüne ilişkin yaptığı açıklamada, AKP'nin savaş ilanı ve katliam fermanı verdiğini belirtilerek direniş çağrısı yapıldı.

  Komalên Ciwan Koordinasyonu, Cizîr'de devam eden devlet terörüne ilişkin yaptığı yazılı açıklamada, AKP hükümetinin zırhlı araç takviyesi yaparak savaş ilanı ve katliam fermanı verdiğini belirtti, 
   
  Açıklamada, tüm Kürdistan gençliğine saldırılara karşı öz savunmaya katılma çağrısı yapıldı.
   
  Komalên Ciwan Koordinasyonu, şunları kaydetti: 
   
  " Cizîr'de provokasyon yaratan AKP hükümeti ve onun kolluk görevlileridir. Polis ve zırhlı araç takviyesi kararı alıyorsa bu açık bir savaş ilanıdır. Bu bir katliamın fermanıdır. Kuşkusuz başta Cizîr gençliği olmak üzere tüm Kuzey Kürdistan gençliği bu katliam fermanına karşı sessiz kalmayacaktır."
   
  Komalen Cıwan, AKP hükümetini Cizîr üzerindeki saldırı ve işgal girişimlerinden vazgeçmesi yönünde uyardı.
   
  'Saldırı ve tutuklamalar karşısında Kürt gençliğinin AKP polisini tutuklama ve meşru savunma hakkının bulunduğunu' bildiren Komalên Ciwan Koordinasyonu, 
   
  "Bu hak sonuna kadar aktif bir şekilde kullanılacaktır. Cizîr Cizîrlilerindir. Dışarıdan gelen her güç işgalci güç olarak bilinmelidir. İşgalcilerin yeri Cizîr'de yoktur ve Cizîr gençliği bu güçlerinin yapacağı tüm saldırılara karşı onları cevapsız bırakmayacak, halkını savunacaktır" dedi.


  Okunma: 598
  Yazdır Paylaş
  ETİKETLER :
  Diğer Haberler


  PageRank Checker