10 Aralık 2018, 09:53
 • DAİŞ belgelerinde Türkiye izleri
  İstanbul'da bir kadın cinayeti daha
   Hükümet eğitimde 'ideolojik temizlik' yapmak istiyor!
  Brüksel'de daha büyük bir saldırı planlanıyordu!
  Bu haber 10 Şubat 2015, Salı 17:18 tarihinde eklendi.
  12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

  KCK: 'KOMPLO ÖZGÜR KADIN ÇİZGİSİNE KARŞI GELİŞTİRİLDİ'

  16. yılında KCK ve PKK yetkilileri de Uluslararası komployu değerlendirdi.

  15 Şubat Uluslararası Komplusunu KCK ve PKK'li yetkililer değerlendirdi.
   
  KCK Yürütme Konseyi Eşbakanı Bese Hozat komplonun, kadın hareketine karşı özgür kadın çizgisine karşı da geliştirilen bir komplo olduğunu ifade etti.
   
  'Bu somut bir şekilde Paris'te Sara, Rojbin ve Ronahi yoldaşlar şahsında yapılan katliamla ortaya çıktı.' diyen Hozat şöyle devam etti.
   
  'Özgür kadın hareketine karşı, kadın mücadelesine kaşı kapsamlı bir saldırı hareketi Önder Apo şahsında başlatıldı. Uluslararası komployla aslında önder Apo'nun yarattığı özgür kadın gerçeği mücadelesi tasfiye edilmeye çalışıldı. Önderliğimizi diğer liderlerden farklı klan, güçlü kılan temel nokta Kürt kadın özgürlük hareketinde yarattığı gelişmelerdir."
   
  KCK GENEL BAŞKANLIK KONSEYİ ÜYESİ KAYTAN
  'BİZE DÜŞEN ÖNDER APO'NUN DEMOKRASİ PROJESİNİ HAYATA GEÇİRMEKTİR'
   
  KCK Genel Başkanlık Konseyi Üyesi Ali Haydar Kaytan ise, Öcalan'ın İmralı şartlarında ideolojik ve felsefik olarak çok sağlam bir duruş sergilediğini belirtti.
   
  Kaytan Öcalan'ın İmralı adasında sadece komployu çözümlemediğini aynı zamanda komplocuların kurmak istediği sistemi de çözümlediğini ve bu alternatif bir felsefik yaşam sistemini de yarattığını belirtti.
   
  ''Bize düşen Önder Apo'nun önümüze koyduğu demokrasi projesini sadece Kürdistan koşullarında değil esas olarak Ortadoğu'da bedenleştirmek, cisimleştirmek ve yaşamsal kılmaktır. "
   
  PKK YÜRÜTME KOMİTESİ ÜYESİ KALKAN
  'KOMPLONUN AMACI ÖNDERLİĞİ ÖRGÜTTEN KOPARMAKTI'
   
  PKK Yürütme Komitesi Üyesi Duran Kalkan ise, komplonun sonuç alamamasında Kürt halkının duruşu ve mücadelesinin belirleyici bir rol oynadığını söyledi.
   
  ''Komplonun amacı Önderliği örgütten koparırız, örgüt tasfiye olur, halktan uzak düşenin halk desteği azalır imha ederiz. Ama öyle olmadı. Tam tersine halk Önder Apo'ya daha fazla sahip çıktı. Daha çok Önderlik etrafında kenetlendi.'' 
   
  KCK YÜRÜTME KONSEYİ ÜYESİ KARASU
  'HERKES ÖNDER APO'NUN NE DEDİĞİNE BAKIYOR'
   
  KCK Yürütme Konseyi Üyesi Mustafa Karasu ise, bölgede ve dünyada Kürt Halk Önderi Abdullah Öcalan öncülüğündeki, Kürt hareketinin etkisinin açık olduğuna dikkat çekti.
   
  Rojava devriminin Öcalan'ın etkisindeki bir devrim olduğunu vurgulayan Karasu,  Şengal'de Ezidileri soykırımdan kurtaran Kürt özgürlük hareketi olduğunu, Irak'ta Kürt özgürlük hareketinin Kürtler üzerinde etkisi tüm Kürt hareketlerinin toplamından daha fazla olduğunu söyledi:
   
  ''Bugün Türkiye siyasetini belirlemede en önemli ve etkili hareket Kürt özgürlük hareketidir. Herkes Önder Apo'nun ne dediğine, Kürt özgürlük hareketinin ne dediğine ve ne yapacağına bakıyor. Uluslararası komplodan bu noktaya gelmek tabi ki komplonun boşa çıktığı anlamına geliyor."
   


  Okunma: 328
  Yazdır Paylaş
  ETİKETLER :
  Diğer Haberler


  PageRank Checker