13 Aralık 2018, 09:35
 • DAİŞ belgelerinde Türkiye izleri
  İstanbul'da bir kadın cinayeti daha
   Hükümet eğitimde 'ideolojik temizlik' yapmak istiyor!
  Brüksel'de daha büyük bir saldırı planlanıyordu!
  Bu haber 12 Şubat 2015, Perşembe 17:05 tarihinde eklendi.
  12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

  KCK YÜRÜTME KONSEYİ EŞBAŞKANLIĞI 15 ŞUBAT AÇIKLAMASI

  KCK Yürütme Konseyi Eşbaşkanlığı, 15 Şubat komplosunun 16. yıldönümü nedeniyle yazılı açıklama yayınladı.

   
   
  Öcalan şahsında hareket ve Kürt halkına karşı geliştirlen  uluslararası komployu ve komploda yer alan güçleri kınyan Eşbaşkanlık;
   
  koploya karşı gelişen direnişi selamladı.
   
  Devamla komplo ile amaçlana gerçekliğe dikkat çekildi.
   
  "Uluslararası hegemonik güçler, bölge gerici güçleri ve işbirlikçi çizgi, Ortadoğu'nun yeniden dizayn edilmesinde Kürt Halk Önderi Reber Apo'yu ve Kürdistan özgürlük hareketini engel olarak görmüşlerdir. Bu güçler bu nedenle uluslararası komploda ortaklaşarak Önder Apo'nun şahsında Kürdistan özgürlük hareketinin tasfiyesi üzerinde anlaşmışlardır. Komplonun diğer bir amacı ise, Kürt - Türk düşmanlığını geliştirip halkları birbirini boğazlatan bir çatışma sürecine çekmekle Türkiye üzerindeki planlarını daha kolay hayata geçirmek olmuştur. Zaten bunun içindir ki, zamanın başbakanı Bülent Ecevit " ABD, Apo'yu niçin bize teslim etti halen anlayabilmiş değilim " demiştir" 
   
  Eşbaşkanlık komlonun tüm demokrasi, özgürlük ve insani değerleri hedef aldığına dikkat çekti.
   
  'Uluslararası komployla birlikte insanlığın bir değeri olan Reber Apo'nun şahsında bir halk ve bir halkın geleceği karartılmak ve yok edilmek istenmiştir' denilen açıklama şu vurgular ile devam etti.
   
  'Ancak komplo ne kadar derin, keskin ve acımasız biçimde olmuşsa, hareketimizin ve halkımızın komploya karşı koyuşu, gösterdiği direniş ve mücadele de o düzeyde keskin, kararlı ve tam bir fedai ruhla gelişmiştir. 
   
  Kürdistan özgürlük hareketinin bir bölge gücü olarak ulaşmış olduğu düzey, halkların güven ve umudu haline gelmesi, Rojava Devrimi, Kobanê ve Şengal direnişi ile Reber Apo'nun gündem belirleyen ve gelişmelere yön veren rolü, uluslararası komplonun çökertilip boşa çıkarıldığının açık kanıtı olmaktadır'
   
  Öcalan, Kürdistan'la özgürleşinceye dek mücadele sürecektir.' denilen açıklamda komploların bertaraf edilmesinin de Öcalan'n özgürlüğü ile mümkün olacağı vurgulandı.
   
  Eşbaşkanlık açıklaması şöyle sona erdi;
   
  "Halkımız, uluslararası komployu 16. yılında Kürdistan'ın dört parçasında, yurtdışında ve Avrupa'da Önder APO'ya özgürlük şiarıyla lanetlemeli, bunun için tüm zamanlarının en kapsamlı ve en kararlı katılımıyla sokaklarda, meydanlarda mücadeleyi daha da yükseltmelidir.
   
  Avrupa'daki Kürdistanlıları, tüm kadınları, gençleri ve dostlarımızı 14 Şubat'ta Strasbourg'ta yüz binlerle bir araya gelmeye, Önder Apo'nun özgürlüğünün yükselteceğimiz mücadeleye bağlı olduğunu bilerek Önderliği sahiplenmeye, bu temelde 15 Şubat uluslararası komplosunu yüksek bir irade ve kararlı mücadele duruşuyla bir kez daha lanetlemeye çağırıyoruz." 
   


  Okunma: 526
  Yazdır Paylaş
  ETİKETLER :
  Diğer Haberler


  PageRank Checker