19 Ocak 2019, 01:35
 • DAİŞ belgelerinde Türkiye izleri
  İstanbul'da bir kadın cinayeti daha
   Hükümet eğitimde 'ideolojik temizlik' yapmak istiyor!
  Brüksel'de daha büyük bir saldırı planlanıyordu!
  Bu haber 15 Şubat 2015, Pazar 10:50 tarihinde eklendi.
  12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

  15 ŞUBAT ULUSLARARASI KOMPLO

  Mezopotamya Halk Kongresi Eş başkanlığı, 15 Şubat Uluslararası Komplosu'nun 16'ıncı yıl dönümüne ilişkin yazılı açıklama yaptı.

  MEZOPOTAMYA HALKLAR KONGRESİ'NDEN KOMPLO AÇIKLAMASI
  Katliam ve provokasyonlara rağmen, Kürdistan Özgürlük Mücadelesi'nin özgürlük yürüyüşünü sürdüğü belirtilen Kongre açıklamasında,
   
  "Kobanê başta olmak üzere gösterilen görkemli direniş ile  en önemli engellerden biri aşılmış bulunuyor. İnsanlık düşmanı DAİŞ çeteleri karşısında gerçekleşen onurlu mücadele ile, tarihi komplo bir kez daha boşa çıkarılmıştır" denildi.
   
  Türk devletinin genlerinde imha, inkar, yıkım, katliam ve komplolar olduğuna dikkat çekilen açıklamada ayrıca  şu hususlara yer verildi:
   
   "1915 yılında Ermeni ve Asuri -Süryani halklarına karşı yapılan soykırım yine komplolarla doludur. Ancak 15. Şubat komplosunda yer alan uluslararası güçler bile komploya karşı Kürt halkının sergilediği direniş karşısında şaşırmıştır." 
   
  Kürt halk Önderinin ve Kürt Özgürlük hareketinin ezilen halklarla gösterdiği dayanışmanın bu komployu boşa çıkartıldığı vurgulanan açıklamada, 
   
  Kürt halkına karşı komplonun Kobanê ile sürdürüldüğüne dikkat çekilerek şöyle devam edildi:
   
  "Bu komplo yine Kürt Özgürlük Hareketi'nin savaşçılarının kahramanca direnişiyle boşa çıkarıldı ve zaferle sonuçlandı. Komploda yer alan güçler bile kürt halkının bu direniş ve zaferi karşısında şapka çıkarttılar." denildi.
   
  Halklar kongresi açıklamasında son olarak şunlar kaydedildi:
   
  "16'ıncı yılına giren Uluslararası Komployu düzenleyen ve pratikte uygulayan tüm güçleri şiddetle kınıyoruz. Ve , Asuri- Süryani halkı olarak, Kürt Özgürlük Hareketi ve Kürt Halk Önderi Sayın Abdullah Öcalan'la her zaman dayanışma içinde olacağımızı belirtmek isteriz."
   


  Okunma: 318
  Yazdır Paylaş
  ETİKETLER :
  Diğer Haberler


  PageRank Checker