10 Aralık 2018, 09:40
 • DAİŞ belgelerinde Türkiye izleri
  İstanbul'da bir kadın cinayeti daha
   Hükümet eğitimde 'ideolojik temizlik' yapmak istiyor!
  Brüksel'de daha büyük bir saldırı planlanıyordu!
  Bu haber 15 Şubat 2015, Pazar 17:13 tarihinde eklendi.
  12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

  KCK'NİN ÖCALAN'A ÖZGÜRLÜK İMZA KAMPANYASI AÇIKLAMASI

  Kürt halk Önderi Abdullah Öcalan'a özgürlük talebiyle başlatıkan imza kampanyası kapsamında 10 milyon 400 bin gibi bir rekor düzene ulaşıldı.

  KCK Yürütme Konseyi Eşbaşkanlığı Öcalan'ın özgürlüğü için sergilenen direnişe ilişkin yazılı açıklamada bulundu.
   
  Öcalan'a özgürlük talebiyle toplanan ve Avrupa konseyine teslim edilen 10 milyon 400 bin imzanın sonuçlarına dikkat çekti.
   
  Bu imzaların Avrupa Konseyini sorumuluk altına aldığını vurguladı.
   
  "Kürdistan özgürlük mücadelesi bundan sonra kesin olarak Reber APO'nun özgürlüğünü hedefleyecektir.'diyen Eşbaşkanlık şunları kaydetti.
   
  "Kürt sorununa demokratik çözüm için Reber APO'ya özgürlük adı altına başlatılan imza kampanyası, toplanan 10 milyon 400 bin imzayla tamamlanmıştır. Öncelikle bu kampanyayı örgütleyen, yürüten, katkı ve katılım sağlayan tüm halkımıza ve dostlarımıza teşekkür ediyoruz. Kampanyaya öncülük eden anaları, cesur ve fedakarca çalışan kadınları, gençleri ve tek başına binlerce imza toplayan sevimli, özgür geleceğin sembolü olan çocukları ayrıca selamlıyoruz" .
   
  "Reber APO'nun özgürlüğü için yapılan imza kampanyası, özünde bir demokrasi ve özgürlük mücadelesi olmuştur' denilen açıklamada kampanyaya katılıma dikkat çekildi.
   
  Ve ortaya çıkan sonuç karşısında Avrupa konseyinin sorumluluklaır hatırlatıldı.
   
  '10 milyon 400 bin imzanın noter tasdikli olması ve bu imzaların resmi olarak Avrupa Konseyi'ne teslim edilmesiyle birlikte, AvrupaKkonseyi de sorumluluk altına girmiştir. Avrupa Konseyi milyonların iradesine saygı gereği sorumluluklarının gereğini yerine getirmek durumundadır.
   
  Kürdistan özgürlük mücadelesi bundan sonra kesin olarak Reber APO'nun özgürlüğünü hedefleyecektir. Milyonların irademdir dediği ve özgürlüğü için destek verdiği, bu anlamda artık sadece Kürtlerin değil, insanlığın bir değeri olan Reber APO'nun özgürlüğü karşısında hiçbir güç duramaz. Hareket ve halk olarak dostlarımızla birlikte özgür önderlikle özgür Kürdistan şiarıyla mücadeleyi yükselteceğimiz ve başaracağımız kesindir.'
   


  Okunma: 524
  Yazdır Paylaş
  ETİKETLER :
  Diğer Haberler


  PageRank Checker