13 Aralık 2018, 23:50
 • DAİŞ belgelerinde Türkiye izleri
  İstanbul'da bir kadın cinayeti daha
   Hükümet eğitimde 'ideolojik temizlik' yapmak istiyor!
  Brüksel'de daha büyük bir saldırı planlanıyordu!
  Bu haber 16 Şubat 2015, Pazartesi 17:27 tarihinde eklendi.
  12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

  HAMBURG EYALET PARLEMENTOSU SEÇİMLERİ

  Almanya'nın Hamburg Eyaleti'nde dün yapılan ve 1,3 milyon seçmenin sandık başına gittiği seçim sonuçları netleşmeye başladı.

  CANSU ÖZDEMİR TEKRAR MİLLETVEKİLİ SEÇİLDİ
  İlk sonuçlara göre Kürt kadın siyasetçi Cansu Özdemir yeniden parlamenter seçilirken Kürt dostu ve özgürlük hareketini yakından izleyen sosyolog Martin Dolzer'in de die Linke listesinden parlementoya girdiği bildiriliyor.
   
  Die Linke 121 sandalyeli Hamburg Eyalet Parlementosu'na henüz kesinleşmeyen sonuçlara göre 11 milletvekili ile girerken SPD 58, CDU 20, Grünen 15, FDP 9 ve AfD 8 milletvekili çıkardı.
   
  Parlementoda hükümet kurmak için gerekli olan koltuk sayısı ise 61.
   
  Seçimleri kazanan SPD % 47 oranında oy aldı.
   
  Die Linke oylarını %6,4'den % 8,5'e yükseltirken, Federal Alman Parlementosu'nda hükümeti elinde tutan CDU ise Hamburg'daki seçimlerde % 5'lik bir puan kaybına uğradı.
   
  Öte yandan 13 Ocak 2015 günü Hamburg Başsavcılığı, hem eyalet Parlamentosu Başkanı Carola Veit'e hem de Milletvekili Cansu Özdemir'e bir tebligat göndermişti. 
   
  Tebligatta Özdemir hakkında, 13 Kasım 2014'te Facebook'ta Sol Partili milletvekillilerin PKK flamasıyla çektirdikleri fotoğrafı paylaştığı için soruşturma başlatıldığı bilgisi verilmişti.
   


  Okunma: 431
  Yazdır Paylaş
  ETİKETLER :
  Diğer Haberler


  PageRank Checker