13 Aralık 2018, 10:39
 • DAİŞ belgelerinde Türkiye izleri
  İstanbul'da bir kadın cinayeti daha
   Hükümet eğitimde 'ideolojik temizlik' yapmak istiyor!
  Brüksel'de daha büyük bir saldırı planlanıyordu!
  Bu haber 16 Şubat 2015, Pazartesi 17:32 tarihinde eklendi.
  12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

  KCK: 'ÖZGECAN'IN VAHŞİCE KATLEDİLMESİ HERKES İÇİN İSYAN GEREKÇESİ GÖRÜLMELİ'

  KCK Yürütme Konseyi Eş Başkanlığı Mersîn'de hunharca katledilen üniversite öğrencisi Özgecan Aslan için açıklamada bulundu.

  Açıklama şöyle başladı;
   
  "Özgecan Aslan'ı tecavüz ederek katleden, insanlıktan çıkmış, insanlık düşmanı, canavarları nefretle kınıyor; Özgecan Aslan'ın ailesine, yakınlarına ve ezilen mücadeleci tüm kadınlara başsağlığı diliyoruz
   
  Eşbaşkanlık Özgecan şahsında, tecavüze uğrayan ve katledilenin  aslında tüm insanlık olduğunu vurguladı.
   
  5 bin yıllık erkek egemenlikli kapitalist modernite ve onun bir versiyonu olan AKP'nin oligarşik - faşist rejiminin hangi boyutlara ulaştığının bir kez daha ortaya çıktığı kaydedildi.
   
  Eşbaşkanlık kadın düşmanı sistemlerin ve bu sistemlerin yarattığı insan kılıklı canilerin saldırılarının ise her gün daha da arttığı vurguladı.
   
  "Bunların kadını insan yerine koymayan, kadın kimliğini ve özgürlüğünü ret eden kadın düşmanı AKP zihniyetinden ve uygulamalarından beslendiği ve güç aldığı kesindir.
   
  Erkeğin ve toplumun özgürleşme düzeyi kesinlikle kadının özgürleşme düzeyiyle doğrudan bağlantılıdır. Özgürleşen kadınla ancak demokrasi, sosyalizm ve insanlığın özgür geleceği yaratılacaktır."
   
  Eşbaşkanlık Kürt Halk Önderi Abdullah Öcalan'ın bu nedenlerle tüm emek ve bilinçle kadın özgürlüğü üzerinde yoğunlaştığına dikkat çekti.
   
  "Yarattığı özgür kadın kişiliği ve çizgisi bugün dünya ezilen kadınlarına öncülük yapabilecek bir düzeye kavuşmuştur. Kürdistan Özgür Kadın Hareketinin Şengal ve Kobanê başta olmak üzere, DAIŞ faşizmine ve 5 bin yıllık erkek egemenlikli zihniyete karşı verdiği mücadele son derece önemli ve değerlidir"
   
  Açıklamada son olarak şunlar kaydedildi.
   
  "Özgecan'ın vahşice katledilmesi başta Kürdistanlı ve Türkiyeli tüm kadınlar, tüm yurtsever, devrimci ve insanlıktan yana olan herkes tarafından bir isyan gerekçesi olarak görülmeli. Bu vesileyle Özgecan'ın ailesine bir kez daha başsağlığı diliyor, hareket olarak Özgecan'ın anısını özgürlük mücadelesini yükselterek yaşatacağımızın sözünü veriyoruz."
   
      
   


  Okunma: 413
  Yazdır Paylaş
  ETİKETLER :
  Diğer Haberler


  PageRank Checker