19 Aralık 2018, 05:18
 • DAİŞ belgelerinde Türkiye izleri
  İstanbul'da bir kadın cinayeti daha
   Hükümet eğitimde 'ideolojik temizlik' yapmak istiyor!
  Brüksel'de daha büyük bir saldırı planlanıyordu!
  Bu haber 18 Şubat 2015, Çarşamba 18:45 tarihinde eklendi.
  12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

  KCK YÜRÜTME KONSEYİ EŞBAŞKANLIĞI BAŞSAĞLIĞI MESAJI YAYIMLADI

  KCK Yürütme Konseyi Eşbaşkanlığı, Şengal'de yaşamını yitiren peşmerge komutanı Dılşad Aziz'in ailesine ve kürditan halkına başsağlığı diledi.

  KCK Yürütme Konseyi Eşbaşkanlığı, yaşamını yitiren peşmerge komutanı Dılşad Aziz'e ilişkin yazılı bir açıklama yaptı. 
   
  KCK açıklamasında, "Şengal'de DAİŞ faşistlerine karşı direnişte şehit düşen peşmerge komutanı Dılşad Aziz'i minnetle anıyor, anısı önünde saygıyla eğiliyoruz. Şehit Dılşad Aziz'in ailesine, yakınlarına ve tüm Kürdistan halkına başsağlığı diliyoruz" dedi.
   
  DAIŞ Çetelerinin gerilla, YBŞ ve peşmerge güçlerinin ortak savunma ve direnişi karşısında büyük darbeler aldığı belirtildi.
   
  Ve devamla şunlar kaydedildi.
   
  Bu vahşi, cellat çete örgütüne karşı halkımızın varlığını, özgürlüğünü ve kazanımlarını korumak, gerilla ve peşmergenin ortak sorumluluğudur. Tüm gelişmeler Kürt halkının ulusal siyasi birliğini ve ortak savunma güçlerini ulusal düzeyde gerçekleştirmeyi zorunlu kılmaktadır. 
  Kürdistan şehitlerinin anılarını zafer gerekçesi yaparak halkımızın ulusal birlik ve ortak savunma güçlerini gerçekleştirme yönündeki beklentilerine cevap olmak; hepimiz için, Kürdistanlı tüm örgüt ve guruplar için ertelenemez bir görev olmuştur. Peşmerge komutanı şehit Dılşad Aziz'in ve tüm direniş şehitlerinin anısı bunu emretmektedir.
   
   
  Eşbaşkanlık açıklamanın sonunda Kürt halkının özgür, güvenlikli ve huzur içinde yaşaması için mücadeleyi büyütme kararlılığını yeniledi.
   


  Okunma: 386
  Yazdır Paylaş
  ETİKETLER :
  Diğer Haberler


  PageRank Checker