10 Aralık 2018, 10:05
 • DAİŞ belgelerinde Türkiye izleri
  İstanbul'da bir kadın cinayeti daha
   Hükümet eğitimde 'ideolojik temizlik' yapmak istiyor!
  Brüksel'de daha büyük bir saldırı planlanıyordu!
  Bu haber 21 Şubat 2015, Cumartesi 18:04 tarihinde eklendi.
  12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

  TSİPRAS: ANLAŞMA KEMER SIKMAYA SON VERİYOR!

  Yunanistan Başbakanı Alexis Tsipras, borç krizine ilişkin Euro Bölgesi ile bir anlaşmaya vardıklarını açıkladı. Tsipras, savaşı değil ama bir muharebeyi kazandıklarını söyledi.

  Cuma günü Euro Bölgesi Maliye Bakanları'nın toplantısında Atina'ya mali yardımların dört ay uzatılmasının  yolunu açtı.  
   
  Sol koalisyon hükümetinin başbakanı Alexis Tsipras, mali yardım karşılığında Brüksel'de vardıkları anlaşmanın, önceki hükümetin kemer sıkma alanında verdiği sözlerin iptali anlamına geldiğini söyledi. 
   
  Sryriza hükümetinin çok başarı elde ettiğini söyleyen Tsipras, ancak önlerinde uzun ve zorlu bir yol olduğunu ifade etti.
   
  Yunanistan Başbakanı, "Bir muharebe kazandık ama savaşı değil. Zorluklar, gerçek zorluklar önümüzde duruyor" diye ekledi. 
   
  Hükümete geldiklerinde girdabın ucunda, kasaları boşalmış bir ülke devraldıklarını belirten Tsipras, "Muhafazakar güçlerin hem içerde hem de dışarıda bizi nefessiz bırakmak isteyen planlarını boşa çıkardık" şeklinde konuştu. 
   
  Bu karar çerçevesinde Atina'nın yapacağı reformların listesini Pazartesi akşamı sunması gerekiyor. Öne sürülen koşullarla birlikte Salı günü bir mali anlaşmanın sağlanması planlanıyor. 
   
  Bu toplantı ile birlikte Avrupa Birliği, Avrupa Merkez Bankası ve İMF'den oluşan Troyka kavramı yerine "Kurumlar" kavramının kullanılması tercih edildi. 
   
  Syriza hükümetinin başbakanı Alexis Tsipras, uzun ve zorlu mücadelenin artık bir müzakere ufkunun olduğunun altını çizdi.  Tsipras, dört aylık yardım planının süresi Haziran ayında dolduğunda, Yunanistan'ın kendi kalkınma planını sunacağını sözlerine ekledi.  
   


  Okunma: 422
  Yazdır Paylaş
  ETİKETLER :
  Diğer Haberler


  PageRank Checker