19 Ocak 2019, 01:13
 • DAİŞ belgelerinde Türkiye izleri
  İstanbul'da bir kadın cinayeti daha
   Hükümet eğitimde 'ideolojik temizlik' yapmak istiyor!
  Brüksel'de daha büyük bir saldırı planlanıyordu!
  Bu haber 25 Şubat 2015, Çarşamba 18:08 tarihinde eklendi.
  12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

  KADINLAR İÇİN EN TEHLİKELİ ÜLKELER

  Kadınlar için halen çok sayıda ülke büyük riskler oluşturuyor.

  10 ÜLKE ARASINDA TÜRKİYE DE VAR
  Kadınlar için halen çok sayıda ülke büyük riskler oluşturuyor. 
   
  Savaş bölgeleri haricinde, kadınların rahatça seyahat edebileceği düşünülen bir çok ülke, ciddi tehlikeler barındırıyor. 
   
  Kadınlar için tek başına dolaşmanın tehlike içerdiği ülkeler arasında Hindistan, Türkiye ve Fas da yer alıyor.  
   
  Kadınlar için Uluslararası Seyahat Merkezi web sitesinin kurucularından Julie Kreutzer, güvenlik açısından en iyi politikanın samimiyet olduğunu belirtiyor. 
   
  DailyMail gazetesine konuşan Kreutzer, "Kuşkusuz, tek başına seyahat macerasına atılmaya cesaret eden kadınları destekliyoruz ama kendi kendimizi de kandırmamak gerek. Her yerde hoş karşılanmıyoruz" diyor. 
   
  Bazı ülkeler kadın veya erkek, tüm turistler için tehlikeli olmakla birlikte, bazı ülkelerde kadınların kıyafet konusunda yerel geleneklere uygunluk göstermesi gerekiyor. 
   
  Tek başına veya bir grup kadınla seyahat eden kadınlar için şu tavsiyeler yapılıyor: ünü iyi olmayan mahallelerden kaçının, karanlık ve iç karartıcı sokaklar yerine işlek sokakları tercih edin, çok saf görünmeyin. 
   
  DailyMail gazetesi, kadınların tek başına seyahatlerinde dikkatli olması gereken ülkelerin listesini çıkardı.
   
  1-Hindistan: Turistlere ve Hindistanlı kadınlara tecavüz üzücü bir realite. Hindistan'da her 20 dakikkada bir cinsel saldırı yaşanıyor. Bu sadece resmi kurumlara yansıyan vakalar. Gerçek rakam daha yüksek. 
   
  2- Brezilya: Bu ülke altın sarısı kumsalından vahşi ormanlarına çok yönlü seyahat önerileri sunuyor.  Ancak burada kadınlar, mafyaların yaydığı genelleştirilmiş şiddet ve polis suistimallerine maruz kalıyor. Brezilya Sağlık Baknlığı'na göre tecavüz olayları 2009 ile 2012 yılları arasında yüzde 157 oranında arrtı. 
   
  3-Türkiye: Haftalardır kadınlar bu ülkede şiddete karşı sokaklarda gösteriler yapıyorlar.  Tecavüzler, cinayetler ve saldırılar arasında, Avrupa kapısında bulunan bu ülkede kadın olarak yaşamak iyi değil. 
   
  Kadınlar için risk barındıran diğer ülkeler sırasıyla Tayland, Mısır, Kolombiya, Güney Afrika, Fas, Meksika ve Kenya olarak sıralanıyor. 
   


  Okunma: 420
  Yazdır Paylaş
  ETİKETLER :
  Diğer Haberler


  PageRank Checker