14 Aralık 2018, 00:26
 • DAİŞ belgelerinde Türkiye izleri
  İstanbul'da bir kadın cinayeti daha
   Hükümet eğitimde 'ideolojik temizlik' yapmak istiyor!
  Brüksel'de daha büyük bir saldırı planlanıyordu!
  Bu haber 01 Mart 2015, Pazar 18:09 tarihinde eklendi.
  12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

  KJK KOORDİNASYONU'NDAN YAZILI AÇIKLAMA

  KJK koordinasyonu AKP hükümetinin cezaevinde çocuklara dönük politikalarına ilişkin açıklama yaptı.

  Kürdistan kadınlar topluluğu KJK Koordinasyonu iç güvenlik paketi ile birlkte artan baskı ve şiddet politikasını değerlendirdi.
   
  Açıklamada özellikle cezaevilerindeki çocuklara dönük uygulamaların altı çizildi.
   
  "Devlet yasalarında çocukların haklarını savunacak hiçbir mekanizma bulunmamaktadır.' denilen açıklamada şunlar kaydedildi.
   
  'Tersine haksız yere tutuklama müebbet hapse vardırılan cezalar, zindanlarda çocuklara tecavüz, taciz, işkence, psikolojik baskı yöntemleri Pozantı, Şakran ve Wan'da yaşananlarla had safhaya ulaştırılmıştır. Bunlarla birlikte çocuklara yönelik din dersleri, çocukları DAIŞ'e katılmaya zorlama yaklaşımları AKP'nin DAIŞ ile olan ilişkilerini de ortaya sermektedir. Çocuklarımız polisin her türlü intikam saldırılarına hedef haline getirilmekte ve sokak ortasında öldürülmektedir.'
   
  Açıklamada AKP polisleri eliyle gerçekleştirilen tüm saldırıların, "provakasyon" kılıfı ile topluma kanıksatılmaya çalışıldığı vurgulandı.
   
  KJK koordinasyonu şu uyarılarda bulundu.
   
  'Tüm halkımızın bu duruma karşı bir an önce eylemliliklerini yükseltmesi ve bütün dünyaya yaşanan üstü kapalı vahşeti göstermesi  gerekmektedir. Şakran cezaevinde çocukların tecavüze maruz kalmalarını topluma duyurma çabaları devlet tarafından müebbet hapis cezaları ile karşı karşıya bırakılırken, bu insanlık dışı saldırıları yapanlar beraat ettirilmektedir.  
   
  Bu cezalar karşısında hükümetin kendi dışında hiçbir insana yaşam hakkı tanımadığını görmekteyiz. Yine İstanbul Maltepe cezaevinde 15 yaşındaki Onur Önal'ın gardiyanların gözü önünde ölesiye dövülmesinin ve hayatını yitirmesinin açığa çıkması karşısında bütün demokratik kurum ve kuruluşların bir an önce eylemliliklerini yükseltmesi gerekmektedir.'
   
  'Karanlık zindanlarda çürümeye mahkum bırakılmak istenen geleceğimizdir.' diyen KJK koordinasyonu açıklamasını şöyle sürdürdü.
   
  'Çocuklarımızın özgürlüğüne kavuşturulması ve çocuk zindanlarının kapatılması için herkesi demokratik mücadeleyi yükseltmeye çağırıyoruz. 
   
  Çıkarılmak istenen "İç güvenlik" paketinin dayatılmasına son verilmelidir. Daha şimdiden yüzlerce çocuk tutuklanmakta ve zindanlara doldurulmaktadır. 
   
  AKP hükümetinin yeni Türkiye vizyonunun ne olduğunu en çarpıcı olarak gösteren çocuk cezaevleri olmaktadır. Herkesi bu politikalar karşısında duyarlı olmaya ve faşist politikalar karşısında mücadeleyi yükseltmeye çağırıyoruz. Çocuklarımıza sahip çıkalım, geleceğimizi özgürleştirelim."
   


  Okunma: 369
  Yazdır Paylaş
  ETİKETLER :
  Diğer Haberler


  PageRank Checker