10 Aralık 2018, 09:47
 • DAİŞ belgelerinde Türkiye izleri
  İstanbul'da bir kadın cinayeti daha
   Hükümet eğitimde 'ideolojik temizlik' yapmak istiyor!
  Brüksel'de daha büyük bir saldırı planlanıyordu!
  Bu haber 03 Mart 2015, Salı 18:01 tarihinde eklendi.
  12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

  'ÖCALAN BİR ŞANS DAHA VERDİ'

  Öcalan'nı demokratik çözüm süreci için hazırladıği on madde HDP heyetinin ve AKP'li yetkililerin yaptığı açıklama ile resmen kabul edildi.

  HDP Heyeti'nin hükümet yetkilileri ile birlikte Başbakanlık Dolmabahçe Ofisi'nde gerçekleştirdiği ortak açıklamanın tartışmaları devam ediyor. 
   
  DİSK'e bağlı Genel-İş Sendikası Amed Şube Başkanı Mehmet Salih Doğrul,  Öcalan tarafından hazırlanan 10 maddelik çözüm taslağını "tarihi dönüm noktası" olarak nitelendirdi. taslağın demokratik siyaset ve demokratik çözüm isteyen kesimlerin elini güçlendirdiğini söyledi. 
   
  Amed Barosu Başkanı Avukat Tahir Elçi'de 10 maddelik taslağın Kürt sorununun çözümü noktasında yapılacak çalışmalarda esas alınacağını belirtti.
   
  Taslakla gelen bir çerçevenin çizildiğini belirten Elçi, taslağın alt başlıklarının bir an evvel somutlaştırılarak, hayata geçirilmesi gerektiğni söyledi.
   
  İHD Amed Şube Başkanı Raci Bilici ise, taslakla birlikte Öcalan'ın devlete ve siyasi iktidara bir şans daha verildiğini söyledi.
   
  Bilici, devletin bir an önce bu maddeleri değerlendirerek, somut adımlar atması gerektiğini belirtti. 
   
  Büro Emekçileri Sendikası Amed Şube Başkanı Mehmet Karaaslan da, hükümetin sorumluluklarını hatırlattı.
   
  Karaaslan, sürecin sağlıklı ilerleyebilmesi için Öcalan'ında bir an önce serbest bırakılması gerektiğinin de altını çizdi. 
   
  Diyarbakır Tabip Odası Başkanı Cengiz Günay ise açıklanan taslakta özellikle adım atması gereken tarafın devletin kendisi olduğunu belirterek, demokratik bir anayasa çerçevesinde tüm maddelerin yasal güvence altına alınması konusunda hükümetin somut adımlar atması gerektiğini söyledi.


  Okunma: 521
  Yazdır Paylaş
  ETİKETLER :
  Diğer Haberler


  PageRank Checker