14 Aralık 2018, 00:40
 • DAİŞ belgelerinde Türkiye izleri
  İstanbul'da bir kadın cinayeti daha
   Hükümet eğitimde 'ideolojik temizlik' yapmak istiyor!
  Brüksel'de daha büyük bir saldırı planlanıyordu!
  Bu haber 06 Mart 2015, Cuma 17:19 tarihinde eklendi.
  12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

  PKK YÜRÜTME KOMİTESİ AÇIKLAMASI

  Evet, bugünlere ağır bedeller ödenerek gelindi.

  "Partimiz'in tarihi, aynı zamanda kahramanca direniş ve bu direniş şehitlerinin destansı gelişim tarihidir. Bu temelde;  bedenini 8  Mart'lardan  21 Mart' lara kızıl bir köprü yapan Sema Yüce yoldaşımızı 8 Mart vesilesiyle anlamın ve hissin yüceliğiyle anarken, 2015 yılının Önder Apo'yla buluşma yılı olması inancı ve iddiasıyla  8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü'nü  kutluyor,  Kobanê, Şengal, Tıl-Hemis direnişlerini selamlıyoruz." 
   
  "Bugün gerçekleşen diğer bir tarihi gelişme de şudur; eski yaşam artık aşılmıştır.' denilen açıklamada kazanımların temel kaynağının şehitler olduğu ifade edildi.
   
  PKK açıklaması şöyle sona erdi;
   
  "Partimiz'in somutunda dile gelen ve ulusal direniş tarihimizin en şanlı bir döneminin zaferle kazanılmasında tarihi rollerini yerine getiren şehitlerimizi anmak, halk direnişimizde, savaşan halk kahramanlığını gerçekleştirmek demektir. Bu temelde bütün Partilileri ve ayağa kalkan halkımızı, şehitlerimizi bu temelde anmaya ve kahraman savaşımlarına zafere kadar gerçekleştirerek sahip çıkmaya çağırırken Kobanê, Tıl Hemis, Tıl Barak ve Şengal'in destansı direnişinin zaferle taçlandırılışını en son direniş cephesinde şehit düşen Kemal - Eric Konstandino Scurfield yoldaşımızın şahsında selamlıyoruz" 
   


  Okunma: 587
  Yazdır Paylaş
  ETİKETLER :
  Diğer Haberler


  PageRank Checker