11 Aralık 2018, 23:31
 • DAİŞ belgelerinde Türkiye izleri
  İstanbul'da bir kadın cinayeti daha
   Hükümet eğitimde 'ideolojik temizlik' yapmak istiyor!
  Brüksel'de daha büyük bir saldırı planlanıyordu!
  Bu haber 07 Mart 2015, Cumartesi 18:44 tarihinde eklendi.
  12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

  YPJ GENEL KOMUTANLIĞI'NIN 8 MART MESAJI

  Kadın Savunma Birlikleri YPJ Genel Komutanlığı 8 Mart Dünya Kadınlar Günü vesilesi ile bir açıklama yayınladı.

  Kadınların Rojava Kürdistan'ında geliştirdikleri direniş ile irade ve ısrarın artığı belirtilen açıklamada şunlar kaydedildi.
   
  "Halkların tarihinde yeni bir baharı karşılıyoruz. 2015 baharı içinde büyük direnişlerin ve bedellerin ödendiği bir bahardır. Kürt kadınları Rojavada sergiledikleri amansız direniş ile bedeni, ruhu ve yurduna vurulmuş zincirleri kırmıştır.
   
  Kadınlar YPJ saflarında fedakarlık ile bütün dünya kadınlarına ait değerlerin koruyucusu olduklarını göstermişlerdi.
   
  Dünyaya barbarlıkları ile korku salan ve hiçbir gücün karşısında durmaya cesaret edemediği terör odaklarına karşı direnen Kürt kadınları bütün dünyaya güçlerini göstermiştir. 
   
  Arîn Mîrkan, Şîlan, Jiyan, Newal Viyan ve Gulan gibi yiğit yoldaşlarımız bu yolda yolumuzu aydınlatan bir meşale olmuştur. 
   
  YPJ savaşçılarının şahsında ortaya çıkan ruh 4 parça Kürdistan'ın özgürleşmesi için en büyük duruşu teşkil etmektedir. Kadın yönelik her türlü erkek egemen yöneliş, kadın katliamları, şiddet, taciz ve tevavüz en iyi cevap mücadelemizde verilen cevaptır.'
   
  YPJ saflarında yer alan Kürt, Arap ve Asuri savaşçıların büyük bir moralle beraber geliştirdikleri direniş hattının yarttığı sonuçlara dikkat çekilen açıklama şöhyle sona erdi.
   
  'Bedenlerini ateşe veren Şengal kadınlarının dünyaya ulaştırdığı mesajda da görüldüğü üzere hiç kimse kadınların kutsalına el süremez. Rojava Devrimi ispatlamıştır ki kadınsız bir devrim mümkün değildir.
   
  Bütün emekçi kadınların ve şu anda savaş mevzilerinde savaşan kadın savaşçıların 8 Mart'ını kutluyoruz. 
   
  Felsefesi sayesinde özgürlük düzeyimizin arttığı Önder Apo'yu selamlıyoruz. YPJ olarak mücadeleyi yükselteceğimize ve bu şekilde şehitlerimize layık olacağımıza dair söz veriyoruz."
   


  Okunma: 874
  Yazdır Paylaş
  ETİKETLER :
  Diğer Haberler


  PageRank Checker