10 Aralık 2018, 10:13
 • DAİŞ belgelerinde Türkiye izleri
  İstanbul'da bir kadın cinayeti daha
   Hükümet eğitimde 'ideolojik temizlik' yapmak istiyor!
  Brüksel'de daha büyük bir saldırı planlanıyordu!
  Bu haber 08 Mart 2015, Pazar 13:18 tarihinde eklendi.
  12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

  MLKP KOMÜNİST KADIN ÖRGÜTÜNÜN KURULUŞUNU İLAN ETTİ

  MLKP Komünist Kadın Örgütü'nün kurulduğu açıklandı. 1. Komünist Kadın Konferansı'nın toplandığını açıklayan MLKP Kadın Önderliği, komünist kadınların yeni bir düzeye ulaştığını belirtti, "Kadınlar MLKP'ye, MLKP Komünist Kadın Örgütü'ne" çağrısında bulundu.

  MLKP Kadın Önderliği, 1. Komünist Kadın Konferansının 3-7 Ocak günleri arasında toplandığını açıkladı.
   
  Resmi internet sitesinden açıklama yapan MLKP, konferansın Işık Kutlu, Şengül Boran, Yasemin Çiftçi ve Sibel Bulut adandığını belirtti.
   
  Açıklamada yürütülen tartışmalar ışında kadının özneleşmesinin kadın özgürlük mücadelesi içinde öncü bir odak olarak gelişiminin yeni ve en ileri eşiği olarak belirlendi.
   
  "Siyasal, ideolojik ve teorik gelişim sorunlarını ele alan konferansımız, 4. Kongremizde 'kadın şafağı'yla aydınlattığımız kolektif kadın özneleşmesi düzeyimizi, Komünist Kadın Örgütü'nün kurulması kararıyla yeni bir düzeye taşıdı.''
   
  MLKP'li kadınlar öz örgütlülüklerinin ilanı ile kadın kitlelerini kadın devrimi fikriyle buluşturma görevini üstendiklerini belirtti.
   
  Devamla kadına dönük şiddette dikkat çekildi.
   
  Ve açıklama şöyle devam etti:
   
  ''Şengal'de, Rojava'da, Irak'ta ve Suriye'de olduğu gibi, savaşlarda en büyük acıların, köle pazarlarında satılmanın, taciz ve tecavüz işkencesinin kurbanı olduğu, erkek egemen kapitalist düzene, sömürgeci faşist rejime karşı, toplumsal cinsiyet ayrımlarını yok edecek bir kadın devrimi için mücadele, kadınların tek kurtuluş yoludur!"
   
  İŞÇİ, EMEKÇİ, GENÇ KADINLARA ÇAĞRI
  İşçi, emekçi ve genç kadınlara mücadele çağrısı yapılan açıklamada şu vurgular yer aldı.
   
  ''Kendini kadın özgürlük mücadelesini büyütmeye ve kadın devrimine adayan 1. Komünist Kadın Konferansı'mız ve Komünist Kadın Örgütü'müz, eylem ve iradesini kararlılıkla ortaya koyacaktır! Zindanlarda, dağlarda, Rojava'da, yeraltında, yerüstünde parti bayrağını dalgalandıran, özgürlük ve sosyalizm mücadelesini büyüten, kadın devrimi çizgisini yükselten komünist kadınlara selam olsun! Türkiye, Kürdistan ve tüm dünyada kadın özgürlük değerlerinin temsilcisi, kadın cinsinin ve tüm insanlığın onuru olan özgürlük savaşçısı kadınlara selam olsun!
   


  Okunma: 589
  Yazdır Paylaş
  ETİKETLER :
  Diğer Haberler


  PageRank Checker