19 Aralık 2018, 04:38
 • DAİŞ belgelerinde Türkiye izleri
  İstanbul'da bir kadın cinayeti daha
   Hükümet eğitimde 'ideolojik temizlik' yapmak istiyor!
  Brüksel'de daha büyük bir saldırı planlanıyordu!
  Bu haber 24 Aralık 2015, Perşembe 12:51 tarihinde eklendi.
  12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

  Ege'de bir mülteci dramı: Üç günde 30'u aşkın ölü

  AB ile Türkiye arasındaki mülteci anlaşmasının ardından Ege'de dramlar arttı. Salı gününden bu yana yarısı çocuk 30'u aşkın mülteci boğlarak can verdi

  AB ile Türkiye arasındaki mülteci anlaşmasının ardından Ege'de dramlar arttı. Salı gününden bu yana yarısı çocuk 30'u aşkın mülteci boğlarak can verdi
   
  Türkiye kıyılarından yola çıkan bir mülteci botunun batması sonucu 6'sı çocuk en az 8 mülteci daha Ege sularında hayatını kaybetti. 
   
  Bu yeni dram Perşembe sabahı Yunanistan'ın Midilli adası açıklarında meydana geldi.  14 kişinin de kayıp olduğu belirtildi. 
   
  Aşırı dolu olduğu belirtilen botun, Bademli kıyısından yola çıktığı bildirildi. 
   
  23 Aralık Çarşamba günü de Yunanistan'ın Bulamaç Adası açıklarında mültecileri taşıyan bir botun batması 7'si çocuk en az 13 mülteci hayatını kaybetmişti.  
   
  Salı günü 3'ü çocuk 11 kişi, Yunanistan'a yol alırken Türkiye açıklarında boğularak can vermişti.  Bu mülteciler de Türkiye'den yola çıkmışlardı. 
   
  Ocak ayı başından bu yana Avrupa'ya 1 milyon göçmen ve mülteci ulaşırken, 750 bini Türkiye üzerinden Yunanistan'a geçti. Aynı dönemde Akdeniz sularını geçmeye çalışan 3.700'ü aşkın mülteci ve göçmen hayatını kaybetti. 
   
  Bunların 700'ü Ege sularında, 3 bine yakının da İtalya'ya ulaşmak isterken Akdeniz sularında boğuldu. 
   
  Avrupa Birliği ile Türkiye arasında mülteci pazarlığında anlaşma sağlanması ardından Ege denizindeki mülteci dramları arttı. 
   
  Uluslararası insan hakları örgütleri, Türkiye'nin çok sayıda mülteciyi zorla çatışma alanlarına geri dönderdiği ve kötü muamalelerin yaşandığı tepkisinde bulunuyor. 
   


  Okunma: 388
  Yazdır Paylaş
  ETİKETLER :
  Diğer Haberler


  PageRank Checker