19 Aralık 2018, 05:15
 • DAİŞ belgelerinde Türkiye izleri
  İstanbul'da bir kadın cinayeti daha
   Hükümet eğitimde 'ideolojik temizlik' yapmak istiyor!
  Brüksel'de daha büyük bir saldırı planlanıyordu!
  Bu haber 24 Aralık 2015, Perşembe 19:48 tarihinde eklendi.
  12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

  DBP Amed halkını Sur için sokağa çağırdı

  DBP Amed il örgütü devlet ablukası ve saldırılarının hedefi olan Sur ilçesini sahiplenmek için halkı HDP ve DBP ilçe binalarına çağırdı.

  DBP Amed il örgütü devlet ablukası ve saldırılarının hedefi olan Sur ilçesini sahiplenmek için halkı HDP ve DBP ilçe binalarına çağırdı. 
   
  DBP Amed İl Eşbaşkanı Hafize İpek, 23 gündür Sur'da devam eden sokağa çıkma yasağı ile birlikte olabilecek katliamların önüne geçmek istediklerini belirtti.
   
  İpek, bu akşam saatlerinde Sur ilçesinde Turistik Caddesi'nde insanların üzerine ateş açıldığını belirterek, "ölülerin olduğu haberini almış bulunmaktayız" dedi. 
   
  İpek, daha fazla ölümlerin olmaması için tüm Amed halkını bu akşam saat 18.00'de DBP ve HDP ilçe binalarında bir araya gelme çağrısı yaptı. 
   
  Çağrı ardından yüzlerce kişi DBP Kayapınar ilçe binası önünde toplanarak, gürültü eylemi yaptı. Bağlar ilçesinde ise halk ile polis arasında çatışmalar yaşandı. 
   
  Benzer şekilde Licê ilçesi ve Yenişehir mahallesinde de yüzlerce kişi sokaklara çıkarak tepkisini ifade etti.
   
  Sur'da gün içerisinde devlet saldırılarında 3 kişi hayatını kaybetmişti. 
   
  Türk devletinin Kürt halkına yönelik Temmuz'dan bu yana devam eden yeni terör dalgasında, 100'ü aşkın sivil hayatını kaybetti. Bunların yarısından fazlası çocuklardan oluşuyor. 
   
   
   


  Okunma: 342
  Yazdır Paylaş
  ETİKETLER :
  Diğer Haberler


  PageRank Checker