14 Aralık 2018, 00:24
 • DAİŞ belgelerinde Türkiye izleri
  İstanbul'da bir kadın cinayeti daha
   Hükümet eğitimde 'ideolojik temizlik' yapmak istiyor!
  Brüksel'de daha büyük bir saldırı planlanıyordu!
  Bu haber 24 Aralık 2015, Perşembe 20:19 tarihinde eklendi.
  12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

  YDG-H: Direniş alanlarında 30 özel harekat polisi ve asker öldürüldü

  Yurtsever Devrimci Gençlik Hareketi YDG-H, AKP hükümetinin özerk yönetim alanlarına yönelik estirdiği teröre karşı gösterdikleri direnişte, 30 özel harekat polisi ve asker öldürdüklerini duyurdu.

  Yurtsever Devrimci Gençlik Hareketi YDG-H, AKP hükümetinin özerk yönetim alanlarına yönelik estirdiği teröre karşı gösterdikleri direnişte, 30 özel harekat polisini öldürdüklerini duyurdu. 
   
  Yazılı bir açıklama yapan YDG-H, Amed'de 21 Aralık'tan bu yana düzenledikleri eylemlerde en az 11 özel hareket polisinin öldürüldüğünü bildirdi. 
   
  Açıklamada,  "Bir helikopter mahalleri ateş açtığı esnada gençler bu helikoptere karşılık vermiş ve darbelenen helikopter acil iniş yapmak zorunda kalmıştır" denildi. 
   
  Şirnex'in Silopi ilçesinde bir dizi etkili eylem gerçekleştirdiklerini belirten YDG-H, 21 ve 22 Aralık tarihlerinde toplam 9 özel hareket polisini öldürdüklerini kaydetti. 
   
  Devletin sivilleri hedef alan saldırıları konusunda da bilgi veren YDG-H,  Silopi'nin Karşıyaka mahallesinde bir evin vurulduğu ve 19 yaşındaki sivil bir gencin katledildiğini belirtti. 
   
  Açıklamada, "Nuh mahallesinde düşman güçleri sivil halkı kendine kalkan olarak kullanmaktadır" denildi. 
   
  Diğer bir özerk yönetim alanı olan Cizîr'de de eylemler gerçekleştirdiklerini belirten YDG-H, 22-24 Aralık tarihleri arasında 8 özel harekatçı ve asker öldürdüklerini duyurdu. 
   
  YDG-H eylemleri Mêrdîn'in Nisêbin ilçesinde de gerçekleşti.  Yapılan açıklamaya göre 22 Aralık günü Nisêbîn'de bir polis öldürüldü. 
   
  YDG-H, 22 Aralık'ta Kerboran ilçesinde ise engelli bir gencin devlet güçlerince hedef alındığı ve kendisinden bir daha haber alınamadığını kaydetti.
   


  Okunma: 474
  Yazdır Paylaş
  ETİKETLER :
  Diğer Haberler


  PageRank Checker