19 Ocak 2019, 01:11
 • DAİŞ belgelerinde Türkiye izleri
  İstanbul'da bir kadın cinayeti daha
   Hükümet eğitimde 'ideolojik temizlik' yapmak istiyor!
  Brüksel'de daha büyük bir saldırı planlanıyordu!
  Bu haber 24 Aralık 2015, Perşembe 20:45 tarihinde eklendi.
  12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

  Polis terörü: Son 24 saatte 56 gözaltı, 12 tutuklama

  AKP rejimi Kürdistan ve Türkiye kentlerinde Kürt ve sosyalistlere yönelik gözaltı terörünü sürdürüyor.

  AKP rejimi Kürdistan ve Türkiye kentlerinde Kürt ve sosyalistlere yönelik gözaltı terörünü sürdürüyor. MedNuçe'nin gözaltı haberlerinden oluşturduğu bilançoya göre son 24 saatte en az 56 kişi gözaltına alındı, 12 kişi de tutuklandı 
   
  Wan İpekyolu'nda Çarşamba gecesi Bostaniçi Mahallesi'ni ablukaya alan özel harekat timleri, 9 çocuğu darp ederek gözaltına aldı.
   
  Wan Bahçesaray da Perşembe günü ablukaya alındı, giriş ve çıkışlar özel tiplerce kapatıldı. Çarşı merkezine inen askerler halka hakaretler yağdırdı ve bir kişiyi gözaltına aldı. 
   
  Perşembe sabahı Şirnex'in Cizîr ilçesinde ablukayı kırmak için binlerce kişi yürüdü. Yürüyüşün yapıldığı sıralarda devlet güçleri bölgede koyunlarını otlatan bir çobanı gözaltına aldı. 
   
  Colemêrg'de haber için görüntü çeken Van TV muhabiri Serkan Kaya da özel harekat timleri tarafından darp edilerek gözaltına alındı. 
   
  Batman'ın Cudi Mahallesi'nde aynı gün sabah saatlerinde ev baskınları yapan polis 1'i çocuk 2 kişiyi göz altına aldı. Her ikisi de gün içinde "örgüt üyesi" oldukları suçlamasıyla tutuklandı. 
   
  Îdir'in Halfeli beldesinde 22 Aralık'ta ev baskınları yapan polis 15 kişiyi gözaltına aldı. Bunlardan 4'ü Perşembe günü tutuklandı. 
   
  Mêrdîn'in Dêrîk ilçesinde 21 Aralık'ta yapılan ev baskınlarında 5 kişi gözaltına alındı, bunlardan 3'ü 24 Aralık Perşembe günü tutuklandı. 
   
  Türkiye kentlerinde de Kürtler ve sosyalistler gözaltı terörünün hedefi oldu.
   
  Mersin'in Tarsus ilçesinde 24 Aralık günü 8,9 ve 10 yaşlarındaki üç çocuk Gazi Mahallesi'nde darp edilerek gözaltına alındı. Gerekçesi ise Kürdistan'daki özyönetim direnişlerine destek vermek. 
   
  Aynı gün Adana'da yapılan ev baskınlarında 4'ü çocuk 9 kişi gözaltına alındı. Bunlarda biri çocuk 2 kişi tutuklandı. 
   
  İstanbul'da Hacettepe Üniversitesi'nde sol, sosyalist ve yurtsever öğrencilere yönelik önce saldırı düzenlendi. Hemen ardından bu kez "öz yönetim" yazısı gerek gösterilerek 30'u aşkın öğrenci gözaltına alındı. 
   
  İstanbul'da ayrıca sanatçı Aram Serhat, Aydın'ın Söke ilçesindeki Newroz kutlamasında söylediği şarkılar gerekçe gösterilerek tutuklandı. 
   


  Okunma: 629
  Yazdır Paylaş
  ETİKETLER :
  Diğer Haberler


  PageRank Checker