11 Aralık 2018, 23:31
 • DAİŞ belgelerinde Türkiye izleri
  İstanbul'da bir kadın cinayeti daha
   Hükümet eğitimde 'ideolojik temizlik' yapmak istiyor!
  Brüksel'de daha büyük bir saldırı planlanıyordu!
  Bu haber 24 Aralık 2015, Perşembe 21:03 tarihinde eklendi.
  12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

  Amed'de avukat bürosuna, Antalya'da Birleşik Devrimci Parti'ye saldırı

  Amed Barosu Yönetim Kurulu üyesi avukat Velat Alan ve eşi avukat Gülay Alan'ın kullandığı büroya kurşun isabet ettiği bildirildi. Antalya'da ise Birleşik Devrimci Parti binasına saldırı düzenlendi.

  Amed Barosu Yönetim Kurulu üyesi avukat Velat Alan ve eşi avukat Gülay Alan'ın kullandığı büroya kurşun isabet ettiği bildirildi. Antalya'da ise Birleşik Devrimci Parti binasına saldırı düzenlendi. 
   
  Amed'de Baro Yönetim Kurulu üyesi avukat Velat Alan ve eşi avukat Gülay Alan'ın birlikte kullandığı büroya Perşembe günü akşam saatlerinde bir kurşun isabet etti. 
   
  Saldırının saat 15.00 civarında meydana geldiği bildiridi. 
   
  DİHA'nın haberine göre olayın yaşandığı saatlerde büroda, büro çalışanları stajyerler ve avukatlar bulunuyordu.
   
  Olaya yerinde yapılan ilk incelemede polislerin Av. Alan'a verdiği bilgiye göre, cama isabet eden kurşunun "yorgun mermi" olduğu ve uzak mesafeden geldiği aktarıldı. Merminin büronun camını deldikten sonra camın hemen kenarına düştüğü belirtildi. 
   
  Antalya'da ise Birleşik Devrimci Parti İl Örgütü binasına yönelik aynı gün akşam saatlerinde bir grubun saldırı düzenlendiği bildirildi. 
   
  Muratpaşa ilçesi Elmalı Mahallesi'ndeki parti binasına gelen 20-30 kişilik bir grup, parti tabelasını tahrip ederek, duvarlara ırkçı yazılar yazdı. 
   
  Birleşik Devrimci Parti üyesi Murat Pircan Yaratan, faşist tehdidin kendilerini ve devrimcileri korkutmaya yönelik olduğunu belirterek, "Polis destekli olduğunu düşündüğümüz bu saldırı tesadüf değildir. Saldırının amacı devrimcileri faşistlerin desteğiyle sindirip Antalya siyasetini daraltmaktır. Biz bu saldırılara en iyi cevabı mücadeleyi büyüterek vereceğiz" dedi.
   


  Okunma: 519
  Yazdır Paylaş
  ETİKETLER :
  Diğer Haberler


  PageRank Checker