11 Aralık 2018, 23:55
 • DAİŞ belgelerinde Türkiye izleri
  İstanbul'da bir kadın cinayeti daha
   Hükümet eğitimde 'ideolojik temizlik' yapmak istiyor!
  Brüksel'de daha büyük bir saldırı planlanıyordu!
  Bu haber 25 Aralık 2015, Cuma 11:52 tarihinde eklendi.
  12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

  Kürtler kendi kaderlerini tartışıyor

  Demokratik Toplum Kongresi, özyönetim ilanlarına yönelik devletin benzeri görülmemiş saldırılar düzenlediği bir ortamda olağanüstü toplanıyor. Kongrede Kürtler kendi kaderlerini tartışacak.

  Demokratik Toplum Kongresi, özyönetim ilanlarına yönelik devletin benzeri görülmemiş saldırılar düzenlediği bir ortamda olağanüstü toplanıyor.  Kongrede Kürtler kendi kaderlerini tartışacak.
   
  Demokratik Toplum Kongresi Cumartesi günü başlayacak ve Pazar günü sona erecek.
   
  DİHA'nın haberine göre HDP de kongreye hem Kürt özgürlük dinamiğini hem de Türkiye demokrasi güçlerini barındıran bir güç olarak tartışmalarda aktif bir özne olarak katılacak. Özyönetim HDP'nin de temel talepleri arasında yer alıyor.
   
  HDP kaynakları, gelinen aşamada devletin saldırıları ile artık durumun değiştiğini ve Kürtlerin her türlü farklı tartışmayı yürütmeye hakları olduğu belirtiyor.
   
  Devletin saldırılarıyla oluşan yeni koşullar kongrenin de temel tartışma konularından biri olacak.
   
  HDP kaynaklarına göre kongre siyasi olarak, "yıkan değil onaran, kaçan değil sorumluluk alan, geriye çeken değil ileriye hamle yapan" bir kongre olacak.
   
  Artık hiçbir şeyin eskisi gibi olmayacağını belirten HDP'liler, her türlü muğlaklığın da kongredeki tartışmalarla bertaraf edileceğini kaydetti.
   


  Okunma: 553
  Yazdır Paylaş
  ETİKETLER :
  Diğer Haberler


  PageRank Checker