19 Ocak 2019, 01:18
 • DAİŞ belgelerinde Türkiye izleri
  İstanbul'da bir kadın cinayeti daha
   Hükümet eğitimde 'ideolojik temizlik' yapmak istiyor!
  Brüksel'de daha büyük bir saldırı planlanıyordu!
  Bu haber 25 Aralık 2015, Cuma 15:21 tarihinde eklendi.
  12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

  Bayık: Yakında bir Devrimci Direniş Cephesi ilan edeceğiz

  KCK Yürütme Konseyi Eşbaşkanı Cemil Bayık, Fransız Le Monde gazetesine verdiği mülakatta, Türk devleti ile tüm diyalog kanallarının kapalı olduğunu söyledi.

  KCK Yürütme Konseyi Eşbaşkanı Cemil Bayık, Fransız Le Monde gazetesine verdiği mülakatta, Türk devleti ile tüm diyalog kanallarının kapalı olduğunu söyledi. 
   
  Bayık, "Türk devleti artık çözüm ve müzakere mantığı içerisinde değil, Kürt hareketini yok etmek istiyor" dedi. 
   
  Cemil Bayık, kendilerine sunulan tek seçeneğin "Teslim alma veya yok etme" olduğunu belirterek, şöyle devam etti:
   
  "Teslim olmayacağız. Direneceğiz. Biz mevcut durumda, tüm olanaklarımızla ve elimizdeki tüm kaynaklarla varoluş mücadelesi veriyoruz. Yakında Türkiye'nin içinden ve dışından gelen başka örgütlerle birlikte yakında bir devrimci direniş cephesinin kuruluşunu ilan etmeyi öngörüyoruz. Adını veremeyeceğim bu örgütler, Erdoğan rejimine karşı bizimle aynı mücadeleyi paylaşıyorlar ve bizimle birlikte mücadele edecekler."
   
  "YAKINDA ŞEHİRLERE EK SAVAŞÇI GÖNDEREBİLİRİZ"
   
  Türk devletinin Kürt bölgelerini savaş alanına çevirdiğini söyleyen Bayık, şu önemli açıklamada bulundu:
   
  "Yakında Türkiye'deki Kürt kentlerine ek savaşçılar gönderme hakkını saklı tutuyoruz, zira bizim görevimiz halkımızı korumaktır."
   
  "Türk devletiyle tüm iletişim kanalları kapalı. Hiçbir temasımız yok" diyen Bayık, HDP üzerinden Kürtler ve Devlet arasında bir köprü kurmak istediklerini ancak 7 Haziran seçim sonuçlarının da Erdoğan tarafından kabul edilmediğini hatırlattı. 
   
  "SİLAH BIRAKACAK NEDEN YOK, TÜRKİYE'DE İÇ SAVAŞ DERİNLEŞECEK"
   
  Kürt Halk Önderi Abdullah Öcalan'ın da asla silahsızlanma çağrısı yapmayacağını belirten Bayık şöyle konuştu:
   
  "Ne olursa olsun, bu karar bize aittir. Alanda biz varız ve pratik anlamda yaşananları biz görüyoruz. Mevcut durumda silahlı mücadeleye son vermek için hiçbir neden yok. Aksine gelecek aylarda iç savaş Türkiye'de ağırlaşacak.  Bur durum herkesin kendi çıkarlarını sürdürdüğü ve hiç kimsenin bölgeden dışlanamayacağı bölgesel bir savaş ortamında yaşanıyor. Türkiye, İran ve Suriye'deki gelişmeler tek ve aynı çatışmadan çıkıyor. Ortadoğu bu savaş sonucunda yeni bir çağa girecek. Kürdistan Ortadoğu'nun merkezinde, Türkiye, Suriye, Irak ve İran'ın arasındadır.  Bu nedenle biz mevcut bölgesel savaşın kalbinin Kürdistan olduğunu ve bu savaşın yeni bir duruma dönüşene kadar yoğunlaşacağını düşünüyoruz."
   
  "ÇİZGİMİZİ KORUYARAK TAKTİK İLİŞKİLER GELİŞTİRECEĞİZ"
   
  Türkiye ile Rusya arasındaki krizin PKK'ye nasıl yansıdığı konusunda da değerlendirmede bulunan Bayık şöyle dedi:
   
  "Ortadoğu'da varlık gösteren tüm güçlerle taktik ilişkilerimizin olması ve herhangi bir tarafı tutmadan kendi çizgimizi muhafaza etmemiz gerekiyor.  Soğuk Savaş bitti, birbirine karşıt gibi görünen güçlerle çıkarlarımız buluşabilir."
   
  Washington'un da sadece Türkiye ile ilişkileri nedeniyle Rojava Kürtleri ile ilişkilerine son vermesinin düşünülemeyeceğini belirten Bayık, "Örneğin, Suriye'deki Kürt güçlerinin desteği olmadan Rakka'nın alınması öngörülemez" dedi. 
   


  Okunma: 2637
  Yazdır Paylaş
  ETİKETLER :
  Diğer Haberler


  PageRank Checker