10 Aralık 2018, 10:35
 • DAİŞ belgelerinde Türkiye izleri
  İstanbul'da bir kadın cinayeti daha
   Hükümet eğitimde 'ideolojik temizlik' yapmak istiyor!
  Brüksel'de daha büyük bir saldırı planlanıyordu!
  Bu haber 27 Aralık 2015, Pazar 10:25 tarihinde eklendi.
  12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

  Silopî ve Cizîr'de direniş 14. gününde devam ediyor

  Özeryönetim ilanlarının yapıldığı Şirnex'in Silopî ve Cizîr ilçelerindeki direniş, devletin benzeri görülmemiş saldırılarına rağmen devam ediyor. Cizîr'deki devlet saldırılarında bir kişi daha polis tarafından vurularak yaralandı.

  Özeryönetim ilanlarının yapıldığı Şirnex'in Silopî ve Cizîr ilçelerindeki direniş, devletin benzeri görülmemiş saldırılarına rağmen devam ediyor. Cizîr'deki devlet saldırılarında bir kişi daha polis tarafından vurularak yaralandı. 
   
  Özel harekat polisleri ile askerlerin tank ve zırhlı araçlarla saldırdığı Cudi, Nuh, Barbaros, Şehid Harun, Karşıyaka ve Başak mahallelerine yönelik saldırılar gece boyu devam etti.
   
  Pazar sabahı da saldırılar gerçekleşirken, özel harekat polisleri ve askerlerin, barikat ve hendeklerin olmadığı mahallelere girdiği belirtiliyor.
   
  Yoğun savaş suçları işleyen bu devlet güçlerinin ilçe sakinlerini tehdit ve darpla evlerinden çıkartarak zorla göçe maruz bırakmak istediği öğrenildi.
   
  İlçede özel harekat polislerinin daha önce "Bu mahallede terörist bir imam var" diyerek bahsettiği belirtildi. 
   
  Polisin Cumartesi günü de hedef gözeterek, açtığı ateş sonucu katledilen imam Hasan Sanır'ın cenazesi hala evde bekletiliyor. 
   
  Polis ve askerlerin giremediği mahallelere ise tanklardan yapılan top atışları sonucu birçok kişinin evi kullanılamaz hale geldi. 
   
  Cizîr'in Cudi Mahallesi'nde Pazar sabahı evinin önündeki bakkal dükkanı kapısında duran Ali Tetik (34) adlı bir ilçe sakini, özel harekat polisleri tarafından açılan ateşle göğsünden vuruldu. Ağır yaralanan Tetik yurttaşların çabaları ile hastaneye kaldırıldı.
   
  Cudi ve Nur mahallelerine yönelik devlet güçlerinin saldırıları Cumartesi'yi Pazar'a bağlayan gece boyu devam etti.
   
  Özyönetim direnişinin sürdüğü her iki mahalleye bir yandan tanklardan yapılan top atışları ile saldırılırken bir yandan da mahalleler zırhlı araçlardan açılan ateşlerle tarandı.
   
  Öte yandan Cudi mahallesine Cumartesi gecesi asker ve polis tarafından sızma girişiminde bulunulduğu gelen bilgiler arasında yer alıyor. 
   
  Askerin sızma girişimine mahalledeki öz savunma güçleri tarafından karşılık verildiği ve gece boyu çatışmaların yaşandığı ve polisin mahallere girme girişiminin engellendiği bildirildi. 
   
  Çatışmalarda ölen ve yaralanan asker, polis olduğu ve Tank Taburu'ndan kalkan helikopterle Şırnex'e götürüldüğü öğrenildi.
   


  Okunma: 479
  Yazdır Paylaş
  ETİKETLER :
  Diğer Haberler


  PageRank Checker