11 Aralık 2018, 23:30
 • DAİŞ belgelerinde Türkiye izleri
  İstanbul'da bir kadın cinayeti daha
   Hükümet eğitimde 'ideolojik temizlik' yapmak istiyor!
  Brüksel'de daha büyük bir saldırı planlanıyordu!
  Bu haber 12 Ocak 2016, Salı 09:23 tarihinde eklendi.
  12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

  AKP Devleti 2002'den beri yüzlerce çocuk ve kadını katletti

  AKP rejiminin 10 Ocak Pazar günü Wan'ın Artemêtan ilçesinde bir evde aralarında çocuklarında bulunduğu 12 kişiyi infaz etmesiyle birlikte, rejimin işlediği savaş ve insanlık suçlarına yenileri eklendi.

  AKP rejiminin 10 Ocak Pazar günü Wan'ın Artemêtan ilçesinde bir evde aralarında çocuklarında bulunduğu 12 kişiyi infaz etmesiyle birlikte, rejimin işlediği savaş ve insanlık suçlarına yenileri eklendi. 
   
  AKP'nin iktidarı süresince yani 2002 yılından bu yana Türkiye ve Kürdistan'da yargısız infazlarda rekor artış yaşandı. 
   
  Son aylarda Bakure Kürdistan'da devreye konan sokağa çıkma yasaklarıyla birlikte yaşanan devlet vahşeti soykırım halini aldı.  Devlet güçleri saldırılarında özellikle kadın ve çocukları hedef aldı.
   
  HDP Kadın Koordinasyonunun hazırladığı bilançoya göre 16 Ağustos 2015 ile 9 Ocak 2016 arasında 7 kent ve 20 ilçede 280 günlük sokağa çıkma yasağı ilan edildi. 
   
  İlk olarak 16 Ağustos'ta Muş'un Gimgim ilçesinde başlayan yasaklarda 30'u kadın olmak üzere en az 161 kişi katledildi.  
   
  Halen yasakların sürdüğü Cizîr, Silopi ve Sur ilçelerinde 24'ü kadın olmak üzere en az 70 kişi devlet güçleri tarafından katledildi. 
   
  Bu bilançoya Pirsus ve Ankara katliamlarında hayatını kaybeden 40 kadın da eklendiğinde, bilanço daha da ağırlaşıyor.
   
  Katledilenler arasında hamile kadınlar olduğu gibi, onlarca çocuk da bulunuyor.  Son ayların vahşetinin temel mağdurları olan çocuklar ilk kez katledilmiyorlar.
   
  AKP'nin iktidarda olduğu son 14 yılda katledilen çocukların sayısı yüzleri bulunuyor.  Özellikle 2006'da dönemin Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan'ın "kadın da olsa çocuk da olsa gereken yapılacaktır" tehdidi halen hafızalardaki yerini koruyor. 
   
  İnsan hakları örgütlerinin raporlarına göre 2001'den beri 500'ü aşkın çocuk katledildi. Ceylan Önkol, Uğur Kaymaz, Enes Ata ve Berkin Elvan bunlardan sadece bir kaçı. Bu çocuk cinayetlerinin sorumlusu devlet olurken, katledilenler arasında bebekler de var. 
   
  Aralık 2015'te Cizîr'de katledilen 3 aylık bebek Miray, AKP devlet vahşetinin ulaştığı düzeyi gözler önüne serdi. 
   
  Her gün yeni infazlar yaşandığı için bu bilanço her geçen gün ağırlaşıyor.  Her yeni infaz, AKP'nin savaş ve insanlık suçlarına yenilerini ekliyor.  Sadece Cizîr'de 9 ve 10 Ocak tarihlerinde 6 yeni infaz gerçekleşti. Tüm bu suçlar tam bir cezasızlık içerisinde işleniyor. 
   


  Okunma: 459
  Yazdır Paylaş
  ETİKETLER :
  Diğer Haberler


  PageRank Checker