10 Aralık 2018, 10:03
 • DAİŞ belgelerinde Türkiye izleri
  İstanbul'da bir kadın cinayeti daha
   Hükümet eğitimde 'ideolojik temizlik' yapmak istiyor!
  Brüksel'de daha büyük bir saldırı planlanıyordu!
  Bu haber 14 Ocak 2016, Perşembe 16:06 tarihinde eklendi.
  12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

  Almanya'da 'suç işleyen' sığınmacılar sınırdışı edilecek

  Almanya Parlamentosu, Çarşamba günü suça karışan sığınmacıların sınır dışı edilmelerini düzenleyen yeni yasa tasarısını tartıştı.

  Almanya Parlamentosu, Çarşamba günü suça karışan sığınmacıların sınır dışı edilmelerini düzenleyen yeni yasa tasarısını tartıştı. 
   
  Yasa tasarısına karşı olan parlameterler, Köln'de yaşanan cinsel tacizler ile mülteci sorununu birbirine karıştırmamak gerektiğini savundular. 
   
  Ancak Başbakan Angela Merkel'in Hristiyan Demokrat Partisi ve kardeş parti Bavyera Hristiyan Sosyal Demokratlar, yasa tasarısını destekleyeceğini duyurdu. 
   
  Bavyera Hristiyan Sosyal Demokratlar Partisi genel sekreteri, Fas ve Cezayir gibi Kuzey Afraika ülkelerinin "güvenli ülkeleri" kategorisine alınmalarını böylelikle buralardan gelen sığınmacıların daha kolay sınır dışı edilmelerini önerdi. 
   
  Başbakan Angela Merkel, bu önerileri kabul etti. 
   
  Tasarının yasallaşması halinde  fiziksel zarar, cinayet, tecavüz ve cinsel taciz suçları işleyen sığınmacılar, cezai müeyyideleri ertelense dahi sınır dışı edilebilecekler. 1 yıldan daha uzun ceza alanların ise sınırdışı edilme ihtimalleri artacak. 
   
  Öte yandan Parlamentodaki oturuma katılan tüm partiler, Almanya'daki cinsel suçlarla ilgili yasaların suçun mağdurlarını koruyacak şekilde güncellenmesi konusunda görüş birliğine vardılar. 
   
  Yeniyıl gecesi Köln'de yaşanan toplu cinsel taciz saldırılarında şikayetlerin sayısı 561'e yükselirken; şikayetlerin yüzde 45'i cinsel saldırı ile ilgili. Saldırganların Kuzey Afrikalı ve Ortadoğulu olması, Almanya'nın mülteci politikalarını tekrar gözden geçirmesine neden oldu. 
   


  Okunma: 408
  Yazdır Paylaş
  ETİKETLER :
  Diğer Haberler


  PageRank Checker