19 Ocak 2019, 01:21
 • DAİŞ belgelerinde Türkiye izleri
  İstanbul'da bir kadın cinayeti daha
   Hükümet eğitimde 'ideolojik temizlik' yapmak istiyor!
  Brüksel'de daha büyük bir saldırı planlanıyordu!
  Bu haber 19 Mart 2016, Cumartesi 09:53 tarihinde eklendi.
  12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

  Mahkemeye çıkarılan avukatlar: Yaptığımız her şeyi sahipleniyoruz

  İstanbul'da gözaltına alınan Özgür Hukukçular Derneği ÖHD üyesi 7 avukatın da aralarında olduğu 27 kişi Cuma gecesi mahkemeye çıkarıldı.

  İstanbul'da gözaltına alınan Özgür Hukukçular Derneği ÖHD üyesi 7 avukatın da aralarında olduğu 27 kişi Cuma gecesi mahkemeye çıkarıldı. 
   
  Çağlayan'daki İstanbul Adliyesi'nde görülen duruşmada ilk savunmayı yapan avukat Ramazan Demir, Cızîr'de bodrum katlarında mahsur kalanlar için AİHM'e başvuru yaptıklarını hatırlattı. 
   
  Demir, "Bu başvurularımız devleti rahatsız etti. Ancak yine olsa yine yaparım" dedi. 
   
  Kendilerine yöneltilen suçlar için "bizim açımızdan şereftir" diyen Demir, "KCK ile ilgili davalara ilişkin avukatlık faaliyetlerimiz soruldu. Doğrudur. Yine olsa yine yaparım" diye konuştu.
   
  Avukat Hüseyin Boğatekin, hedef haline getirildiğini belirterek, katledilen insan hakları savunucusu Tahir Elçi'nin başına gelenlerin kendi başına da gelebileceğini söyledi.
   
  Tutuklamanın uslandırma amaçlı olduğunu belirten Boğatekin, "Asla ve asla uslanmayacağım" dedi. 
   
  Avukat Tamer Doğan,  "Yeryüzündeki bütün lanetli olanları, öteki olanları savunmayı görev bilirim. Saray'dan hukuk beklemiyoruz" diye konuştu. 
   
  Kürtlerin ve devrimcilerin avukatlığını yaptığını belirten Ayşe Acinikli, mahkemede olmasının nedeninin de bu olduğunu söyledi. 
   


  Okunma: 435
  Yazdır Paylaş
  ETİKETLER :
  Diğer Haberler


  PageRank Checker