19 Ocak 2019, 01:56
 • DAİŞ belgelerinde Türkiye izleri
  İstanbul'da bir kadın cinayeti daha
   Hükümet eğitimde 'ideolojik temizlik' yapmak istiyor!
  Brüksel'de daha büyük bir saldırı planlanıyordu!
  Bu haber 20 Mart 2016, Pazar 09:45 tarihinde eklendi.
  12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

  YBŞ komutanı: Musul operasyonuna katılmaya hazırız

  Şengal Direniş Birlikleri YBŞ Komutanı Mazlum Şengal, Musul'a yönelik bir operasyona katılmaya hazır olduklarını açıkladı.

  Şengal Direniş Birlikleri YBŞ Komutanı Mazlum Şengal, Musul'a yönelik bir operasyona katılmaya hazır olduklarını açıkladı.
   
  ANF'ye konuşan Mazlum Şengal, Musul operasyonu için Koalisyon güçleri ve Irak merkezi hükümeti gibi kendilerinin de tartışma yürüttüğünü söyledi.
   
  Şengal, "Ayrıca Musul, Telaffar ve Musul'a bağlı diğer yerlere yapılacak olası operasyon üzerinden bizim de bazı güçlerle görüşme ve tartışmalarımız oldu" dedi.
   
  DAİŞ Musul'da varlık gösterdiği sürece hem Ezidiler hem de bölgenin diğer halkları için tehlike oluşturduğunu belirten Şengal, Musul operasyonun farklı planları da engelleyeceğine dikkat çekti.
   
  Şengal, özellikle Türk devleti ve AKP iktidarının Musul'a yönelik planları olduğundan bahsetti.
   
  Türk askerinin Başika'ya girmesinin de Musul'u işgal amaçlı olduğunu belirten Şengal, "Sadece Musul için değil tabi aynı zamanda Güney Kürdistan topraklarını da işgali amaçlıyorlar" dedi.
   
  AKP'nin bölgede mezhepçilik ve ırkçılığı geliştirmek istediğini söyleyen Şengal, AKP zihniyeti ile DAİŞ zihniyeti arasında bir fark olmadığını kaydetti.
   
  Musul operasyonunda yer almak istediklerini vurgulayan Şengal, "Amacımız gerçekten halkların demokratik birlikteliğini, kardeşliğini bu topraklarda yaratmaktır. Biz de bunun için bu operasyona katılacağız" diye belirtti.
   
  Operasyon için büyük bir güç hazırladıklarını belirten Mazlum Şengal, şöyle konuştu: "Hamle başladığında biz de harekete geçeceğiz. Bazı farklı güçlerle de ilişkilerimiz var ve bu operasyonda birlikte hareket edeceğiz. Bir de yerel aşiretlerle de görüşmelerimiz oldu. Onların da bizimle hareket edecekler. Dolayısıyla bu operasyon öncesi güçlü bir hazırlığımız var, güçlerimiz de buna hazır."
   
  Şengal, Musul operasyonu için bir "Musul operasyon komutanlığı" kurulmasını ve tüm güçlerin burada yer almasını önerdi.
   
  Şengal ayrıca bir haftadır DAİŞ'e karşı bölgede sürdürdükleri "Şilo Şehitleri İntikam Hamlesi" konusunda da bilgi verdi.
   
  Şilo operasyonunun bir yönüyle Musul operasyonuna hazırlık olduğuna dikkat çeken Şengal, mevcut durumda Mediban ve Mecris köylerini çembere aldıklarını söyledi.
   
  Şengal, "Mediban köyünün alınmasıyla birlikte 14 kilometrelik hat güçlerimizin denetimine geçecek" dedi.


  Okunma: 566
  Yazdır Paylaş
  ETİKETLER :
  Diğer Haberler


  PageRank Checker