19 Ocak 2019, 01:58
 • DAİŞ belgelerinde Türkiye izleri
  İstanbul'da bir kadın cinayeti daha
   Hükümet eğitimde 'ideolojik temizlik' yapmak istiyor!
  Brüksel'de daha büyük bir saldırı planlanıyordu!
  Bu haber 23 Mart 2016, Çarşamba 14:36 tarihinde eklendi.
  12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

  Brüksel'deki saldırılara ilişkin son bilgiler

  Belçika federal savcısı Frederic van Leeuv, havaalanı ve metroda gerçekleşen saldırılarda 31 kişinin öldüğü, 270 kişinin yaralandığını açıkladı.

  Belçika federal savcısı Frederic van Leeuv, havaalanı ve metroda gerçekleşen saldırılarda 31 kişinin öldüğü, 270 kişinin yaralandığını açıkladı. 
   
  Bilançonun daha da ağırlaşabileceği belirtildi.  Savcının verdiği son bilgilere göre havaalanında iki intihar saldırısı gerçekleşti.  Olay yerinde herhangi bir silah bulunmadı. 
   
  Savcı İbrahim ve Halil Bakrawi kardeşlerin saldırıda yer aldığını doğruladı. İbrahim Bakrawi havaalanında, Halil Bakrawi ise metroda intihar saldırısı düzenledi.  Havaalanındaki ikinci canlı bombanın kimliği henüz netleşmedi. 
   
  Türk mahallesi olarak adlandırılan Schaerbeek'teki aramalarda İbrahim Bakrawi'nin bilgisayarı çöpte bulundu.  Aynı mahallede 15 kilo patlayıcı, 150 litre aseton, 30 litre oksijen suyu,  fünyeler, bir valiz dolusu çivi ve vida ile patlayıcı yapımı için başka materyaller bulundu. 
   
  Bakrawi kardeşlerin, 18 Mart'ta tutuklanan Paris katliamı zanlısı Saleh Abdeslam'ın yakalandığı Forest semtinde sahte isimle apartman kiraladıkları belirlendi. 
   
  Bakrawi kardeşlerin ayrıca Kasım ayında 130 kişinin hayatını kaybettiği Paris katliamı ile de bağlantılı olduğu ortaya çıktı. 
   
  Savcı, havaalanı saldırısında aranan üçüncü kişinin yakalandığı iddialarını doğrulamadı.  Kimliği de henüz belirlenmedi.
   
  Ancak medyaya göre Najim Laşrawi isimli şüpheli aktif bir şekilde aranıyor.  Aranan şüphelinin havaalanına bomba yüklü valiz bıraktıktan sonra kaçtığı belirtiliyor. 
   
  RTL radyosu, arama belgesinde üçüncü kişinin 22 yaşındaki bir Türk olarak tasvir edildiğini iddia etti. 
   


  Okunma: 757
  Yazdır Paylaş
  ETİKETLER :
  Diğer Haberler


  PageRank Checker