19 Ocak 2019, 01:44
 • DAİŞ belgelerinde Türkiye izleri
  İstanbul'da bir kadın cinayeti daha
   Hükümet eğitimde 'ideolojik temizlik' yapmak istiyor!
  Brüksel'de daha büyük bir saldırı planlanıyordu!
  Bu haber 24 Mart 2016, Perşembe 07:58 tarihinde eklendi.
  12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

  Belçika Adalet Bakanı: Türkiye Bakravi'yi Hollanda'ya gönderdi

  Erdoğan'ın açıklamalarına Belçika Adalet Bakanı Koen Geens'ten yanıt geldi. Adalet Bakanı, "kesinlikle Belçika'ya doğru bir sınırdışı" olmadığını söyledi.

  Türk Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Brüksel'deki saldırıları gerçekleştirenlerden birinin Türkiye tarafından Belçika'ya sınırdışı edildiğini açıkladı. 
   
  Erdoğan, Haziran 2015'te sınırdışı edilen şüphelinin Belçika makamları tarafından serbest bırakıldığını iddia etti. 
   
  Fransız haber ajansı AFP, sınırdışı edilen kişinin İbrahim El Bakravi olduğunu duyurdu. Bu kişi Brüksel'de intihar saldırısı düzenleyenlerden biri olarak tespit edilmişti.  
   
  Erdoğan'ın açıklamalarına Belçika Adalet Bakanı Koen Geens'ten yanıt geldi.  Adalet Bakanı, "kesinlikle Belçika'ya doğru bir sınırdışı" olmadığını söyledi. 
   
  VRT televizyonunda konuşan Adalet Bakanı, Bakravi'nin o dönem Belçika'da terörizm suçundan tanınmadığını belirterek, "Şartlı serbest bırakılan adli bir suçluydu" dedi. 
   
  Sınırdışının Belçika'ya değil Hollanda'ya yapıldığını belirten Bakan, Belçika'nın bundan haberi olup olmadığından emin olmadığını sözlerine ekledi.  Bakan Geen, Bakravi'nin neden Hollanda'ya sınırdışı edildiğini de bilmediğini söyledi. 
   
  Le Soir gazetesine göre Bakravi, 2014 yılında Belçika'da şartlı tahliye edilmiş ancak, serbest bırakılma koşullarına uymadığı için yeniden hakkında arama çıkarılmış. 
   
  İçişleri Bakanlığı bürosundan Jan Jambon, bu konuda açıklama yapmayı reddederken, Hollanda'dan da henüz bir açıklama gelmedi.
   
  Salı günü Brüksel'da havaalı ve metroya düzenlenen intihar saldırılarında en az 31 kişi hayatını kaybetmiş, 270 kişi yaralanmıştı. 
   


  Okunma: 1008
  Yazdır Paylaş
  ETİKETLER :
  Diğer Haberler


  PageRank Checker