19 Ocak 2019, 01:11
 • DAİŞ belgelerinde Türkiye izleri
  İstanbul'da bir kadın cinayeti daha
   Hükümet eğitimde 'ideolojik temizlik' yapmak istiyor!
  Brüksel'de daha büyük bir saldırı planlanıyordu!
  Bu haber 24 Mart 2016, Perşembe 11:59 tarihinde eklendi.
  12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

  Bayık: Erdoğan, Kürtlere saldırarak DAİŞ ortaklığını gizlemek istiyor

  KCK Yürütme Konseyi Eşbaşkanı Cemil Bayık, Erdoğan ve AKP yönetimindeki Türk devletinin PKK ve Kürtlere saldırarak DAİŞ ile ortaklığını gizlemek istediğini söyledi.

  KCK Yürütme Konseyi Eşbaşkanı Cemil Bayık, Erdoğan ve AKP yönetimindeki Türk devletinin PKK ve Kürtlere saldırarak DAİŞ ile ortaklığını gizlemek istediğini söyledi. 
   
  KCK Yürütme Konseyi Eşbaşkanı Cemil Bayık, Yeni Özgür Politika ve Azadiya Welat gazetelerinde bu haftaki yazısında; Türkiye'nin demokratik seferberliğine ihtiyaç duyduğunu belirtti. 
   
  Bayık, Türkiye'nin AKP-MHP eksenli faşist blokuna karşı bir demokrasi bloku önerirken, bu yönlü bir seferberlik gerektiğini vurguladı. 
   
  AKP faşizmine karşı Türkiye'yi demokratikleştirmek için seferber olmak gerektiğini belirten Bayık,  "Faşist cephe azami müştereklerde birleşirken demokrasi güçleri derhal asgari müştereklerde birleşmelidir. Demokrasi ve adil barış programı etrafında toplanmalıdırlar" dedi.
   
  'ERDOĞAN VE DAVUTOĞLU'NUN BAĞIRMASI İLE KORKACAK KÜRT YOKTUR'
   
  Erdoğan ve Davutoğlu'nun kirli savaş bataklığında debelendiklerini ifade eden Bayık, her ikisinin suçlarından korktuklarını kaydetti.
   
   "Tayyip Erdoğan ve Ahmet Davutoğlu'nun bağırmasıyla korkacak Kürt kalmamıştır. AKP iktidarının zalim olduğu doğrudur. Zalimliğini sivilleri öldürerek ve şehirleri yıkarak göstermiştir. Ama bu, Kürtleri korkutmaktan çok öfkesini arttırıyor. AKP iktidarı bu öfke karşısında yenilecek ve kaybedecektir." 
   
  'AKP AVRUPA'DAKİ DAİŞ KATLİAMLARINDAN SORUMLUDUR'
   
  Bayık AKP'nin PKK'yi sürekli hedef göstererek DAİŞ ile suç ortaklığını da gözden kaçırmak istediğini; ancak içine girdiği kirli ilişkiden kurtulmasının söz konusu olmadığını söyledi. 
   
  "AKP hükümetinin beslediği ve büyüttüğü DAİŞ bir daha Avrupa'ya saldırdı. Bir daha vurgulayalım, bu katliamlardan katliamı yapanlar kadar AKP hükümeti de sorumludur. En başta da Saray Gladiosu ve Tayyip Erdoğan sorumludur. Tayyip Erdoğan'ın 'sır küpüm' dediği Hakan Fidan sorumludur. Erdoğan, Avrupa'yı ve ABD'yi kendi politikalarına çekmek için El Nusra ve DAİŞ'i bir siyasi enstrüman olarak kullanmıştır. DAİŞ, El Nusra ve Ehrar El Şam içinde MİT etkindir. Birçok eylem MİT'in dolaylı ya da dolayısız yönlendirmesiyle gerçekleştirilmektedir." 
   
  'AKP, KÜRTLERE SALDIRARAK DAİŞ İLE ORTAKLIĞINI GİZLEMEK İSTİYOR'
   
  "Eğer Avrupa'daki DAİŞ eylemlerinden Tayyip Erdoğan ve AKP sorumlu tutulmazsa bu, suçlunun cezasız kalması anlamına gelir" diyen Bayık, AB ülkelerine seslendi:
   
  "DAİŞ'i besleyen AKP hükümeti ve müttefikleri olduğu görülmezse DAİŞ katliamlarının mağdurları karşısında herkes suçlu durumuna düşer." 
   
  "AKP'den ve Tayyip Erdoğan'dan hesap sorulmalı" diye ekleyen Bayık,  Davutoğlu'nun kendilerini Avrupa ile kıyaslamasının ise bir demagoji olduğunu belirtti.
   


  Okunma: 1607
  Yazdır Paylaş
  ETİKETLER :
  Diğer Haberler


  PageRank Checker