19 Ocak 2019, 01:47
 • DAİŞ belgelerinde Türkiye izleri
  İstanbul'da bir kadın cinayeti daha
   Hükümet eğitimde 'ideolojik temizlik' yapmak istiyor!
  Brüksel'de daha büyük bir saldırı planlanıyordu!
  Bu haber 25 Mart 2016, Cuma 14:46 tarihinde eklendi.
  12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

  HPG: Licê'de 3 değil, en az 28 asker öldürüldü

  Halk Savunma Birlikleri (HPG) , Licê'de Mermer Jandarma Karakolu'na yönelik 24 Mart günü gerçekleştirilen eylemde en az 28 askerin öldüğünü açıkladı.

  Halk Savunma Birlikleri (HPG) , Licê'de Mermer Jandarma Karakolu'na yönelik 24 Mart günü gerçekleştirilen eylemde en az 28 askerin öldüğünü açıkladı. 
   
  Türk yetkililer, 3 askerin öldüğünü iddia etmişti. Genelkurmay'ın açıklamasını yalanlayan HPG Basın İrtibat Merkezi (HPG-BİM), gerçek rakamların gizlendiğini belirtti.  
   
  HPG-BİM'in açıklaması şöyle:
   
  "24 Mart günü saat 21.15'te Gerilla güçlerimiz Amed'in Lice ilçesi karayolu üzerinde bulunan Mermer Jandarma Karakolu'na yönelik kapsamlı bir sabotaj eylemi gerçekleştirmiştir.
   
  60 askerin bulunduğu Mermer Jandarma Karakolu'na operasyon için dışarıdan gelen 20 kişilik JÖH birliğinin de içinde olduğu esnada karakola yönelik güçlerimizce bir sabotaj eylemi gerçekleştirilmiştir. 
  Yüksek miktarda patlayıcı aracın karakoldaki 2 mevzi arasında patlatılması sonucunda gerçekleşen eylem de karakolun ön binası, idari-kontrol binası, yemekhane, gazino ve yatakhane binaları tamamen yıkılmıştır. 
   
  Karakol önünde bulunan 2 Ranger zırhlı araç, 1 Dağ Geyiği zırhlı aracı ve 1 Panzer de tümden imha olmuştur. Patlamadan sonrasında da Gerilla güçlerimiz, orta ve ferdi silahlarla da karakolu etkili bir şekilde vurmuştur. Gerçekleştirilen bu eylemde net 28 asker öldürülürken 32 asker de yaralanmıştır. Yerel kaynakların verdiği bilgilere göre ise 30'ün üstünde askerin öldüğü ve patlamadan sonra ayakta kalan sadece 5 askerin olduğu öğrenilmiştir. 
   
  Şehit Şevger İntikam Timi tarafından gerçekleştirilen bu eylem; Amed'te şehitliklerimize yapılan saldırılara, Amed Sur'da şehit düşen komutan Çiyager Batman yoldaş ile yanında son mermisine kadar direnerek şahadete ulaşan yoldaşlarımızın ve Sur-Cizre halk şehitleri anısına gerçekleştirilmiştir. Özel savaş medyası ve Türk Genel Kurmayı tarafından 3 askerin öldüğü ve 24 askerin yaralandığı biçiminde verilen haberler, gerçeğin üzerini kapatmak için yapılan yalan ve gerçek dışı haberlerdir. Gerçek saklanarak gizlenmeye çalışılmaktadır. "
   
  HPG BİM, 24 Mart günü saat 15.30 - 16.30 arasında Türk savaş uçaklarının Avaşin alanına bağlı Gelîyê Avaşin alanını bombaladığını da bildirdi.
   
  Açıklamada ayrıca şu bilgiler yer aldı:
   
  "23 Mart günü saat 13.00'de Amed'in Lice ilçesine bağlı Kerwas köyü alanı 2 Kobra tipi helikopter tarafından vurulmuştur. Saldırı sonucunda bölge halkının bahçeleri hasar görmüştür."
   


  Okunma: 2265
  Yazdır Paylaş
  ETİKETLER :
  Diğer Haberler


  PageRank Checker