Karayılan: Devlet baharın gelmesinden korkuyor!

KCK Yürütme Komitesi üyesi Murat Karayılan, Sterk TV'ye verdiği bir mülakatta Kürdistan'daki direniş ve devlet saldırılarını değerlendirdi. Karayılan, katledilen sivillerin intikamının alınacağını belirtti.
Karayılan: Devlet baharın gelmesinden korkuyor!
KCK Yürütme Komitesi üyesi Murat Karayılan, Sterk TV'ye verdiği bir mülakatta Kürdistan'daki direniş ve devlet saldırılarını değerlendirdi.  Karayılan, katledilen sivillerin intikamının alınacağını belirtti.
 
Türk devletinin Kürt halkı ve hareketine karşı yeni bir konsept başlattığını söyleyen Murat Karayılan, "Bu konseptin amacı teslim almaktır ve çökertmektir" dedi.
 
Hendek ve barikatların bir bahane olarak öne sürüldüğünü ifade eden Karayılan, "Açık ki, daha önceleri olduğu gibi Kürt halkına yönelik gizli planlar var" diyerek, daha önceki Şark Islahat planı, Dersim'in ıslahlaştırılması, mecburi iskan kanunu gibi planları hatırlattı.
 
AKP'nin devreye koyduğu "çöktürme planı"ndan bahseden Karayılan, "Ortadoğu yeniden dizayn ediliyor. Türk devleti, Kürtlerin bu dizaynda yer almasından korkuyor" diye konuştu.
 
Kürt Halk Önderi Abdullah Öcalan üzerindeki tecrit işkencesine de dikkat çeken Karayılan, şöyle konuştu:
 
"Önderliğimiz üzerinde işkence var. Halkımız şunu bilmeli ki, önderliğimiz direniyor. Türk sömürgeciliğinin taleplerini kabul etmiyor. Bu nedenle üzerinde baskı ve psikolojik işkence var. Sürgün edilen iki arkadaş da bu çerçevede gelişti."
 
İNTİKAM ALINACAK
 
Kürdistan'da kadın ve çocuklar dahil katledilen sivilleri hatırlatan Karayılan, şunları ifade etti:
 
"Herkes bilmeli ki, onların kanı yerde kalmayacak.  İntikamı alınacak. Çocuklarımızın, kadınlarımızın, gençlerimizin kanı yerde kalmayacak. Herkes bunu bilmeli. İntikam alınacak. Kürt halkı bu kanı yerde bırakmayacak."
 
Kütlerin eski Kürtler olmadığını ve artık irade sahibi olduğunu belirten Karayılan, "Artık kimse Kürtleri ezemeyecek ve teslim alamayacaktır" vurgusunda bulundu.
 
Karayılan, Kürtlerin kandırılabileceği zamanların geçtiğini ifade ederek, şöyle devam etti:
 
"Türkiye yöneticileri şunu iyi bilsin: Kürtler eski Kürtler değil. Evet doğrudur, Kürtler Türkiye ile birlikte yaşamak istiyor ama artık köle olarak değil, özgür bir şekilde yaşamak istiyor. Demokratik özerklik bunu projesidir. Kabul edeceklerse böyle edecekler, etmiyorlarsa Kürtler de kabul etmeyecek. Şimdi 'nasıl olacak' diye soruyorlar. Operasyonları durdurun, sükunet sağlansın."
 
3 KENTTE DEĞİL, 30 KENTTE DEMOKRATİK ÖZERKLİK İLAN EDİLDİ
 
Öz yönetim mücadelesinin sadece 3 kentle sınırlı olmadığını belirten Karayılan, 30 kentte demokratik özerklik ilan edildiğini söyledi.
 
Karayılan, "Ancak 10'u aşkın kentte ise doğrudan özsavunma yapılıyor" dedi.
 
Türk devletinin hedefi küçültmeye çalıştığına dikkat çeken Karayılan,  Amed ve Botan'ı düşürerek tümünü düşürmeyi planladıkların işaret etti.
 
Wan'da yaşanan infazları da değerlendiren Karayılan, örgütsel olarak henüz bu konuda kendilerine bilgi ulaşmadığını ifade etti.
 
Karayılan, "Doğrusu mevcut durumda onlar kimdir bilmiyoruz. Ama basında çıkan bilgiler ve görgü tanıkların ifadeleri orada bir çatışma olmadığı yönünde. Bir senaryo var. Savaşın nasıl olduğunu biliyoruz. İki katlı bir binada silahlı 12 kişinin yarım saatte tasfiye edilmesi mümkün değil" diye konuştu.
 
BU KADAR SALDIRI KORKUNUN İFADESİDİR, ÇÖKECEKLER!
 
Kürtlerin artık güç sahibi olduğunu sözlerine ekleyen Karayılan, şunları kaydetti:
 
"Halkımız ve dostlarımızın şunu bilmesi gerekir: AKP ve devletinin bu saldırganlığı ve kalleşliği onların güçlü olmasından kaynaklı değildir. Korkunun ifadesidir. Kürt toplumundan korkuyorlar. Haktan korkuyorlar. Ortadoğu'daki ilerlemelerden korkuyorlar. Korkularından bu vahşete başvuruyorlar. Ama bu çaresizliktir. Çökecekler, mahkum olacaklar. "
 
Çok önemli ve tarihi bir süreçten geçildiğini söyleyen Karayılan, "Eğer süreçte başarırsak, önümüzde özgürlük vardır. Herkesin sorumluluklarına sahip çıkması, yanlışları ve eksikliklerini görerek değişmesi gerekiyor. Artık sadece biz değil, toplum ve herkes sorumluluklarına ve görevlerine sahip çıkmalı" dedi.
 
METROPOL KÜRTLERİNE: SÖZ DEĞİL, EYLEM ZAMANIDIR
 
Her yerde eylemlerin olduğunu ve kimsenin izlemediğini söyleyen Karayılan, "Ama bu yetmiyor. Çünkü yeni bir dönemdeyiz. Her gün siviller öldürülüyor. Herkesin biraz görev yüklenmesi gerekiyor" şeklinde konuştu.
 
Özellikle İstanbul ve İzmir'deki Kürtlere seslenen Karayılan, mevcut tavrın  AKP'ye destek niteliğinde olduğu eleştirisinde bulundu.
 
Karayılan, şöyle konuştu:
 
"Oradaki Kürtler bilmeli ki, bu yeni bir dönemdir. Amed, Cizîr ve Silopi'ye boş toplar atılmıyor. Yarın buralar düşerse, sizleri de orada bitirirler. Metropol Kürtler görevlerine sahip çıkmalılar. Hiç öyle 'devrimciyiz' demesinler. Bu zulme karşı direniş Türk toplumuyla da ortaklaştırılmalı. Artık söz değil, eylem zamanıdır. Bu nedenle en fazla eleştirilecek nokta, metropol Kürtleridir. "
 
GERİLLAYI BİTİREMEDİKLERİ GİBİ YPS'Yİ DE BİTİREMEYECEKLER
 
 Karayılan, Türk devlet yetkililerinin "bitireceğiz" yönündeki açıklamalarına şöyle yanıt verdi:
 
"Nasıl dağlarda gerillayı bitiremediyseniz, şehirlerde de YPS'yi bitiremeyeceksiniz. Eğer bir kentte sonuç alırsanız, 10 kentte daha ortaya çıkar. Artık Kürt özsavunma güçleri kentlerde de köylerde de olacak. Kimse artık bunu ortadan kaldıramaz."
 
HALKIMIZ BİLMELİ Kİ BAHAR GELECEK, DEVLET DARBE YİYECEK
 
Türk devletinin bahara kadar tüm gücüyle sonuç almaya çalıştığına dikkat çeken Karayılan, şöyle noktaladı:
 
"Bahar olduğunda darbe yiyeceklerini biliyorlar. Halkımız şunu bilsin, bahar olduğunda darbe yiyecekler. Onlar da biliyor bunu. Ama halkımız direnmeli."
 
Karayılan mahalle, sokak ve kentlerin terk edilmemesini istedi.
 
 
http://www.mednuce.com/ adresinden 13 Aralık 2018, 23:33 tarihinde yazdırılmıştır.